MMA PLNajnowszeUFCJustin Tafa wypadł z rozpiski UFC 298. Zastąpi go… młodszy brat!

Justin Tafa wypadł z rozpiski UFC 298. Zastąpi go… młodszy brat!

Justin Tafa doznał kontuzji i na ostatnią chwilę wypadł z rozpiski UFC 298. 30-latka zastąpi młodszy brat!

Justin Tafa kontuzjowany
Foto: UFC

W trakcie Morning Weigh-In Show ogłoszono, że walka pomiędzy Justinem Tafą a Marcosem Rogerio de Limą została odwołana, ponieważ ten pierwszy doznał kontuzji.

Początkowo nie planowano szukać zastępstwa dla Brazylijczyka, wszak do gali pozostało kilkanaście godzin. Karta walk zubożała więc o jeden pojedynek, lecz tylko na moment!

Swój akces do pojedynku z Marcosem Rogerio de Limą zgłosił Junior Tafa, brat pierwotnego przeciwnika 38-latka, który akurat był na miejscu. To pierwsza taka sytuacja w 30-letniej historii UFC.

Australijczyk został już zważony, a Stanowa Komisja Sportowa w Kalifornii zatwierdziła jego udział w wydarzeniu.

Junior Tafa wszedł na zastępstwo na dzień przed galą w Anaheim, jednak był w trakcie obozu przygotowawczego, bowiem 24 marca miał skrzyżować rękawice Karlem Williamsem.

ZOBACZ TAKŻE: Nadal, Alcaraz, Iniesta, Contador i nie tylko… Gwiazdy hiszpańskiego sportu wspierają Topurię przed UFC 298 [WIDEO]

W ostatniej walce 27-latek znokautował w 1. rundzie Parkera Portera. Rogerio de Lima wraca zaś po porażce, której doznał z rąk Derricka Lewisa.

Gala UFC 298 już w nocy z soboty 17 lutego na niedzielę 18 lutego w Anaheim. Będzie się działo! Relacja tekstowa pojawi się na naszej stronie. Obserwujcie!


Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis