MMA PLUFCJoanna Jędrzejczyk o decyzji sędziów w walce z Weili Zhang na UFC 248: Nie miałam wątpliwości po werdykcie

Joanna Jędrzejczyk o decyzji sędziów w walce z Weili Zhang na UFC 248: Nie miałam wątpliwości po werdykcie

Joanna Jędrzejczyk (16-4) udzieliła pierwszego wywiadu polskim mediom po porażce na gali UFC 248 w Las Vegas. Polka w rozmowie z polsatsport.pl opowiedziała o swoich odczuciach po decyzji sędziów w walce z Weili Zhang (21-1), którzy niejednogłośnie na punkty jako zwyciężczynię starcia o pas mistrzowski wagi słomkowej wskazali Chinkę.

Sędziowie punktowi tego starcia nie byli jednomyślni. Dwójka z nich punktowała 48:47 na korzyść Zhang, a jeden z nich w takim samym stosunku wskazał Polkę jako zwyciężczynię starcia.

Jędrzejczyk natomiast przyznała wprost, że nie miała wątpliwości na temat werdyktu sędziów w jej walce i przedstawiła swój punkt widzenia na potencjalny rewanż z Weili Zhang:

“Walka była bardzo wyrównana, ale nie miałam wątpliwości po werdykcie. Na razie nie chcę myśleć o rewanżu. Chcę odpocząć. To był trudny okres. Wyjazdy do USA mnie bardzo dużo kosztują. Rozstania z bliskimi, dziesięć tygodni diety itd. Na razie nie myślę o kolejnej walce. Dużo ludzi nie wie, ile to kosztuje. Nawet teraz mam łzy w oczach, bo to ogrom pracy.”

Cała rozmowa polsatsport.pl z Joanną Jędrzejczyk do sprawdzenia -> TUTAJ.