MMA PLUFCJimmie Rivera vs. Marlon Moraes w planach na UFC Fight Night 131 w Utica

Jimmie Rivera vs. Marlon Moraes w planach na UFC Fight Night 131 w Utica

Portal MMAFighting informuje, że organizacja UFC jest bliska finalizacji starcia w czołówce kategorii koguciej: #4 Jimmie Rivera (21-1) vs. #5 Marlon Moraes (20-5-1). Pojedynek ten miałby być walką wieczoru gali UFC Fight Night 131. Gala ta odbędzie się 1 czerwca w mieście Utica w stanie Nowy Jork. Ogłoszenie pojedynku spodziewane jest wkrótce.

Foto: MMA Hits

To kolejna próba zestawienia tej walki. W grudniu zeszłego roku Jimmie Rivera miał zmierzyć z Dominickiem Cruzem (22-2)Były mistrz kategorii koguciej doznał jednak kontuzji. W zastępstwo wszedł John Lineker (30-8), jednak i on wypadł z pojedynku na skutek infekcji zęba. Wtedy do walki zgłosił się Moraes. Obydwaj zawodnicy byli chętni na pojedynek, problemem okazał się jednak limit wagowy. Ostatecznie zawodnicy nie doszli do porozumienia i Rivera nie wystąpił na gali UFC 219.

Rivera ma obecnie serię 20 zwycięstw. W ostatnich pojedynkach pokonywał takich rywali jak choćby Pedro Munhoz (15-2, 1 N/C), Urijah Faber (34-10) czy Thomas Almeida (21-3).

Moraes z kolei w debiucie przegrał niejednogłośnie z Raphaelem Assuncao (26-5). Później jednak wygrał z Johnem Dodsonem (19-9) i Aljamainem Sterlingiem (14-3).

Zwycięstwo w tym pojedynku może jednego z zawodników znacznie przybliżyć do walki o pas.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis