MMA PLNajnowszeRIZIN FFJaponia kontra reszta świata. Poznaliśmy pełną obsadę GP kobiet RIZIN

Japonia kontra reszta świata. Poznaliśmy pełną obsadę GP kobiet RIZIN

RIZIN ogłosiło skład ośmioosobowego turnieju kobiet do 49 kg. Pierwsza runda, czyli ćwierćfinały odbędą się na RIZIN.37, 31 lipca w Saitamie. Jak należało się spodziewać, cztery zawodniczki są z Japonii, a cztery z zagranicy.

Jeżeli chodzi o skład Japonek, to wielkich niespodzianek nie było. W akcji zobaczymy więc obie finalistki GP z 2017 roku, Kannę Asakurę (19-6) i Renę Kubotę (12-4). Do tego dochodzi była mistrzyni RIZIN i Invicty Ayaka Hamasaki (23-5) i obecną posiadaczkę pasa Seikę Izawę (6-0). W pierwszej fazie każda z nich zmierzy się z zagraniczną rywalką.

RENA, która w 2017 roku doszła do finału, będzie bić się z Anastazją Swietkowską (2-0). Ukrainka to mistrzyni świata IMMAF z 2019 roku i ma dwie wygrane walki zawodowe – obie przed czasem.

Asakura, która jest triumfatorką turnieju sprzed pięciu lat, zmierzy się z Si Woo Park (7-4). Koreanka była murowaną kandydatką do udziału, zwłaszcza, że w ostatnich pojedynkach wygrywała z czołowymi fajterkami japońskimi – Airą Kogą i szczególnie z Reną, na RIZIN.33 w ostatniego sylwestra.

Byla mistrzyni RIZIN, Hamasaki, skrzyżuje rękawice z byłą mistrzynią WSOF, Jessicą Aguilar (20-9). Meksykańska fajterka miała spotkać się w ringu z Japonką już w 2011 roku na JEWELS 12, ale ostatecznie do tego nie doszło. Aguilar pokonała natomiast mentorkę Ayaki i legendę damskiego MMA, Megumi Fuji na Vale Tudo Japan 3rd w 2013.

Aktualna mistrzyni RIZIN Seika Izawa podejmie utalentowaną Brazylijkę, specjalistkę od poddań, Laurę Fontourę (7-0). Pochodząca z Brasilii fajterka w ostatnim występie w styczniu 2022 poddała znaną z RIZIN, byłą mistrzynię KOTC Andy Nguyen. Stawką tamtego starcia był mistrzowski pas kanadyjskiej organizacji PAWFC.

Półfinały GP odbędą się jesienią, a finał w sylwestra. Główna wygrana to ponad 50 tysięcy dolarów. Zaprezentowano też efektowny plakat turnieju:

Zmiany nastąpiły także na męskiej części rozpiski. Marcos Yoshio Souza (9-2), który jest bratem mistrza wagi lekkiej RIZIN, Roberto, wraca z emerytury. Po pojedynku z Falco Neto na RIZIN.21 na początku 2020 roku Brazylijczyk ogłosił, że skupia się na grapplingu i byciu trenerem, ale teraz niespodziewanie zobaczynmy go znowu, w catchweighcie 80 kg. Jego przeciwnik w walce powrotnej to były fajter UFC i ONE, oraz aktualny posiadacz tytułu WW DEEP, Daichi Abe (10-5).

Zmienił się rywal znanego z walki z Kacprem Formelą Vugara Karamova (16-4). Azer miał walczyć z Rikuto Shirakawą, ale Japończyk zerwał mięsień i nie będzie w stanie wystąpić. W zastępstwie wchodzi Sora Yamamoto (16-6-2). Syn triumfatora turnieju UFC Japan, Kenichiego, nie będzie miał długiej przerwy, bowiem 2 lipca tego roku odniósł zwycięstwo na RIZIN.36 na Okinawie, pokonując jednogłośnie Kyle’a Aguona.

PEŁNA ROZPISKA RIZIN.37

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis