MMA PLNajnowszeBez kategoriiJapan Flesz: Pancrase, Sakurai i Aoki

Japan Flesz: Pancrase, Sakurai i Aoki

Gamrot - Dos Anjos

Mmablog prezentuje stały periodyk traktujący o małych, pocieszynych japończykach, którzy okładają się piastkami po swoich roześmianych twarzach (i w tym momencie wszyscy widzą Takayame po rande z Donem Fry’em). Dziś porozmawiamy o zmianach kategorii wagowych w Pancrase, Souwerze i Sakurai’u i Aokim.

Pancrase najprawdopodobniej zmieni kategorie wagowe i dostosuje je do tych stosowanych w Ameryce Północnej!

Wiąże się to co prawda z pewnymi komplikacjami – mistrz LHW Yuki Kondo i MW Yuichi Nakanishi znajdą się w tej samej wadze. Nie wiadomo jak się to rozwiąże. Jedno jest jasne: Pancrese zamierza wkroczyć na rynek amerykański.

Ogłoszono przeciwnika Hayato “Macha” Sakurai’a w jego pojedynku na zasadach shootboxing.

Będzie nim Ali Ibrahim, judoka, znany głównie z przegranej w MMA z Caolem Uno. Przypomniam: shootboxing = kickboxing + rzuty i submission ze stójki. Obecny mistrz K1 MAX Andy Souwer jest też zawodnikiem shootboxingu i również wystąpi na tej gali:

  • Hiroyuki Abe vs. Oikawa Tomohiro
  • Sakuragi Yuji Vs. Gilbert Yvel
  • Hayato “Mach” Sakurai vs. Ali Ibrahim
  • Kazunori Yokota vs. Fadil Shabali
  • Andy Souwer vs. Andy OlogunOgata
  • Kenichi vs. Andy Kraus
  • Ishikawa Tsuyoshi vs. Murahama Takehiro
  • Melfio Canoretti vs. Hirokazu Kikuchi
  • Big Ben Kesajim vs. Shishido Daiki

Shinya Aoki udzielił nowego wywiadu Kakutogi, przeczytać go można tu 😉

Aoki był zawiedziony, ale nie zaskoczony zamknięciem biur PRIDE. Był zawiedziony tym jak potraktowano personel, stwierdził że bez tych osób powstanie nowego PRIDE byłoby niemożliwe. Powiedział też, że nie chce walczyć w “amerykańskim” PRIDE.

Zapytany o wyzwanie rzucone mu przez JZ odpowiedział, że chętnie by z nim zawalczył, jeżeli stawka pieniężna byłaby odpowiednia. Bardziej chciałby walczyć z mistrzem LW PRIDE – Gomi’m. Gomi zapowiedział że będzie walczył na gali noworocznej, ale nie powiedział w jakiej organizacji; Aoki chce walczyć w tym roku, więc spotkanie się tych panów na ringu byłoby teoretycznie możliwe. Jedno jest pewne: taka walka na pewno przyciągnęłaby widzów, szczególnie japońskich.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis