MMA PLUFCJan Błachowicz vs. Israel Adesanya na UFC 259

Jan Błachowicz vs. Israel Adesanya na UFC 259

Foto: MMA21+ on Twitter

Superwalka dwóch mistrzów odbędzie się 6 marca na gali UFC 259. W oktagonie mają spotkać się wtedy Jan Błachowicz (27-8) i Israel Adesanya (20-0).

Informację na ten temat podaje Eugene Bareman, czyli trener kickboxingu Adesanyi.

Dla “Cieszyńskiego Księcia” będzie to pierwsza obrona mistrzowskiego pasa. Polski zawodnik zaliczył fenomenalny rok 2020. Najpierw w lutym znokautował Coreya Andersona. Później zaś po zwakowaniu pasa mistrzowskiego przez Jona Jonesa Błachowicz dostał szansę walki o tytuł. Choć nie był faworytem to po fantastycznym występie skończył w drugiej rundzie Dominicka Reyesa.

Adesanya trafił do MMA jako znakomity kickbokser. W nowej formule radzi sobie nawet jeszcze lepiej i jak dotąd nie zaznał porażki. W UFC odniósł już dziewięć zwycięstw. W zeszłym roku pokonał m.in. legendarnego (choć już u schyłku kariery) Andersona Silvę. Później zdobył pas tymczasowy w starciu z Kelvinem Gastelumem, by w końcu wywalczyć właściwy tytuł po nokaucie na Robercie Whittakerze. W 2020 roku Nigeryjczyk dwukrotnie obronił pas zwyciężając kolejno z Yoelem Romero i Paolo Costą. Teraz zaś “The Last Stylebender” spróbuje podbić kolejną kategorię wagową. Najpierw jednak będzie musiał uporać się z Legendarną Polską Siłą. Jan Błachowicz z pewnością łatwo nie odda ciężko wywalczonego pasa.

Zobacz także:

Marcin Tybura o roku 2020: Zmarł mój tata, moja babcia…

Najlepszy polski “ciężki” Marcin Tybura o roku 2020 wypowiedział się w ostatnim programie Koloseum na Polsat Sport, gdzie podsumował minione 12 miesięcy zarówno w sferze prywatnej, jak i sportowej.

Okniński ostro o Lewandowskim! Widzieliście?

Mirosław Okniński w mocnych słowach o Martinie Lewandowskim. Już widzieliście wpis Trenera?