MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz o byłym mistrzu UFC: Jon Jones dla mnie nie istnieje!

Jan Błachowicz o byłym mistrzu UFC: Jon Jones dla mnie nie istnieje!

Foto: Facebook/ Jan Błachowicz
Foto: Facebook/ Jan Błachowicz

Jan Błachowicz wypowiedział się o byłym mistrzu wagi półciężkiej UFC Jonie Jonesie. Co prawda, Polak teraz przygotowuje się do walki o pas mistrzowski UFC, ale to nie “Bones” będzie jego przeciwnikiem.

Jones bowiem zwakował pas mistrzowski swojej dywizji i przeszedł do kategorii ciężkiej. Natomiast o złoto w kategorii półciężkiej Jan Błachowicz zmierzy się z Dominickiem Reyesem.

Walka Błachowicz vs. Reyes będzie co-main eventem gali UFC 253: Adesanya vs. Costa, która odbędzie się 26 września.

Jan Błachowicz o byłym mistrzu UFC: Jon Jones dla mnie nie istnieje!

Polak w rozmowie z portalem MMAjunkie.com przyznał, że na ten moment nie myśli w ogóle o Jonie Jonesie, gdyż skupia się na wyzwaniu, które przed nim postawiono:

“Cieszę się, że będę walczył o tytuł mistrzowski. Dominick Reyes jest również naprawdę dobrym zawodnikiem, jednym z najlepszych na świecie i obaj zasłużyliśmy na to starcie. Na ten moment nie myślę o Jonie Jonesie. On dla mnie nie istnieje. Myślę tylko o Dominicku Reyesie.”

Co prawda, Błachowicz nie skupia się teraz na “Bonesie”, ale to nie oznacza, że z tyłu głowy nie ma potencjalnego starcia z byłym już mistrzem wagi półciężkiej UFC:

“Na ten moment wierzę, że w przyszłości spotkamy się w oktagonie. Uważam, że w przyszłości może wrócić do dywizji półciężkiej. A jeśli tego nie zrobi, to ja mogę pójść do wagi ciężkiej i tam go złapać. Nie stanowi to dla mnie problemu.”

Zobacz także:

Aktualizacja rankingów UFC. Aleksandar Rakić awansuje w kategorii Błachowicza

Po gali UFC on ESPN+ 33 nastąpiły tradycyjnie zmiany w oficjalnych rankingach UFC. Dotyczą one także kategorii półciężkiej, w której to za kilka tygodni o pas mistrzowski zawalczy Jan Błachowicz.

Kamaru Usman vs. Gilbert Burns na UFC 256

Organizacja UFC planuje powrót do wcześniej zestawionej walki o pas kategorii półśredniej. 12 grudnia na UFC 256 w oktagonie spotkać się mają bowiem w końcu Kamaru Usman (17-1) i Gilbert Burns (19-3).