MMA PLNajnowszeUFCIslam Makhachev na UFC 302 walczył z poważną chorobą. Jest zakażony!

Islam Makhachev na UFC 302 walczył z poważną chorobą. Jest zakażony!

Mistrz wagi lekkiej UFC Islam Makhachev na minionej gali UFC 302 w Newark walczył z poważną chorobą! O stanie zdrowia Rosjanina dyskutowano przez cały tydzień przed walką z Dustinem Poirierem.

Islam Makhachev na UFC 302

Makhachev w main evencie wspomnianej gali pokonał przez poddanie Dustina Poiriera w piątej rundzie. Rosjanin zwyciężył mimo tego, że do oktagonu wszedł będąc zakażony poważną chorobą!

Islam Makhachev na UFC 302 walczył z poważną chorobą

Już po przylocie do Stanów Zjednoczonych i przy uczestnictwie w wydarzeniach organizowanych przez UFC w tygodniu poprzedzającym galę UFC 302 największy szczególarz w polskim MMA – Bartłomiej Stachura z portalu Lowking.pl zauważył, że z Makhachevem może być gorzej, niż się wszystkim wydawało:

I te wiadomości potwierdziły się już po gali. Islam Makhachev na kilka tygodni przed galą UFC 302 zaraził się gronkowcem i z tą chorobą wchodził do klatki. Jak dowiadujemy się z amerykańskich mediów, Rosjanin nie przyjmował do wiadomości ewentualnego wycofania się z walki przez chorobę i zdecydował się postawić chorą nogę w oktagonie:

Co ciekawe, jego rywal – Dustin Poirier został pierwszym zawodnikiem, który stoczył dwie walki z rzędu z rywalami zakażonymi gronkowcem w czasie walki z nim:

“Dustin POIRIER jest pewnie pierwszym zawodnikiem z potwierdzonymi zakażeniami gronkowca u rywali w dwóch kolejnych walkach. vs BSD vs MAKHACHEV Patologia.” – napisał na portalu X dziennikarz Maciej Turski.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis