MMA PLNajnowszeGamrotIslam Makhachev jest przekonany! Mistrz potwierdza, że Mateusz Gamrot jest bliski walki o pas!

Islam Makhachev jest przekonany! Mistrz potwierdza, że Mateusz Gamrot jest bliski walki o pas!

Mateusz Gamrot (24-2) ma za sobą trzecie zwycięstwo z rzędu oraz awans w oficjalnym rankingu największej organizacji na świecie. Polak właśnie trafił do TOP 5 rankingu najmocniej obsadzonej kategorii wagowej. Wielu kibiców krytykowało styl w jakim Polak zyskał kolejne zwycięstwo i zapewniało, że ”Gamer” jeszcze długo będzie musiał czekać na szansę mistrzowską. Inaczej to jednak widzi aktualny mistrz – Islam Makhachev (25-1).

Gamrot

33-latek podczas hitowej gali UFC 299 w Miami zmierzył się z niebezpiecznym i twardym byłym mistrzem UFC – Rafaelem Dos Anjosem. Już przed walką było wiadomo, że nie będzie to łatwy pojedynek. Dos Anjos od lat pozostaje w czołówce i dalej jest zawodnikiem, który potrafi zaskoczyć w starciach z nową generacją. Polak po wstępnych problemach wygrał pewną jednogłośną decyzją sędziów.

Makhachev zabiera głos!

Islam Makhachev (25-1) jeszcze przed wakacjami chce stanąć do obrony pasa w kategorii lekkiej. Niewykluczone, że jego przeciwnikiem będzie Dustin Poirier – o czym sam mówi mistrz.

Dagestańczyk w rozmowie z MMAJunkie.com wypowiedział się także o naszym reprezentancie – Mateuszu Gamrocie. Mistrz został zapytany czy Polak jest bliski walki o tytuł.

Tak, tak. Szczerze mówiąc, Gamrot jest mocny. Ma dobre umiejętności. Uważam, że któregoś dnia może walczyć o pas.

Tłumaczył Bartłomiej Stachura z portalu lowking.pl

Warto zaznaczyć, że Makhachev już w przeszłości w pochlebnych słowach wypowiadał się o ”Gamerze”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis