MMA PLUFCIon Cutelaba wniesie odwołanie od decyzji sędziego w jego walce na UFC Norfolk

Ion Cutelaba wniesie odwołanie od decyzji sędziego w jego walce na UFC Norfolk

Foto: Feb 29, 2020; Norfolk, Virginia, USA; Ion Cutelaba (red gloves) reacts to losing against Magomed Ankalaev (blue gloves) during UFC Fight Night at Chartway Arena. Mandatory Credit: Peter Casey-USA TODAY Sports

W jednej z najważniejszych walk minionej gali UFC Norfolk doszło do poważnych wątpliwości przy starciu Iona Cutelaby (15-5, 1 N/C) z Magomedem Ankalaevem (13-1). Pojedynek ten został przerwany przez sędziego, który nabrał się na udawane naruszenie przez Mołdawianina!

Sędzia klatkowy, Kevin MacDonald zdecydował się przerwać to starcie już w pierwszej rundzie, po tym jak Ankalaev wykonał kilka kopnięć i ciosów, po których Cutelaba zaczął się chwiać. Ostatecznie Mołdawianin udawał naruszenie, ale widocznie nabrał na nie nie tylko swojego przeciwnika, ale i sędziego, który starcie to przerwał:

“Kontrolowałem każde uderzenie, które on zadał, kontrolowałem wszystko. Kiedy sędzia przerwał tę walkę, to on kontrował. Starałem się go oszukać przyjmując te ciosy. Żaden z nich nie zrobił mi krzywdy. Taki był game plan. Moment, w których chybiłem też był zaplanowany. Sędzia natomiast przerwał tę walkę w momencie, kiedy zacząłem się w tę walkę angażować.” – powiedział Cutelaba za pośrednictwem swojego tłumacza:

Cutelaba zapowiedział także odwołanie się od decyzji sędziego w jego walce i będzie starał się zmienić wynik tej walki na no-contest:

“Pierwszą rzeczą w poniedziałkowy poranek będzie rozmowa z Komisją Sportową o zmianie wyniku tej walki. Mam nadzieję, że oni zobaczą też to, co tej nocy widzieli wszyscy fani naprawią tę niesprawiedliwość. Dziękuję za wsparcie.”