MMA PLNajnowszeUFCIle zapłaciło UFC? Wiemy jaką kwotę wypłacono za odwołane UFC Londyn

Ile zapłaciło UFC? Wiemy jaką kwotę wypłacono za odwołane UFC Londyn

Ile zapłaciło UFC zawodnikom, którzy zostali pozbawieni udziału w marcowej gali UFC Londyn? Przypominamy, że na przeszkodzie organizacji imprezy stanął wybuch pandemii koronawirusa.

Ile zapłaciło UFC? Wiemy jaką kwotę wypłacono za odwołane UFC Londyn

Wielu zawodników nie jest zadowolonych z rozwiązania UFC. Wynagrodzenie jakie otrzymali tytułem rekompensaty za poniesione koszty jest dla wielu niesatysfakcjonujące.

Ile zapłaciło UFC za galę w Londynie?

UFC Londyn miało odbyć się 21 marca. Walką wieczoru miało być starcie Anglika Leona Edwardsa z byłym mistrzem wagi półśredniej UFC Tyronem Woodleyem. Impreza ta jednak została odwołana z powodu wybuchu pandemii COVID-19.

Teraz, dzięki informacjom przedstawionym przez dziennikarza ESPN Ariela Helawniego dowiedzieliśmy się, jaką kwotę otrzymali zawodnicy za gotowość do udziału w imprezie,. Imprezie, która ostatecznie została odwołana. Z rozwiązania UFC nie wszyscy są zadowoleni:

“Rozmawiałem z zawodnikami, którzy mieli wziąć udział w gali UFC w Londynie, 21 marca. Otrzymali oni od UFC nie więcej niż 20 tysięcy dolarów.

Jak możecie sobie wyobrazić, niektórzy zawodnicy, którzy kontraktowo otrzymują większe wynagrodzenie, nie są zadowoleni z takiej rekompensaty. Ale inni, którzy zarabiają mniejszą podstawę są zadowoleni z takiego rozwiązania.”

Kropla w morzu potrzeb

Z rozwiązania, które zawodnikom zaproponowało  UFC zadowoleni nie są najbardziej rozpoznawalni zawodnicy londyńskiej karty. Doskonałym przykładem jest tutaj były mistrz wagi półśredniej Tyron Woodley, który będąc mistrzem miał gwarantowane 500 tys. dolarów za udział w gali UFC. Oczywiście po utracie pasa mistrzowskiego na rzecz Kamaru Usmana, jego podstawa najprawdopodobniej zmalała, ale 20 tysięcy dolarów to kropla w morzy potrzeb.

Amerykanin mnóstwo środków poświęcił na treningi, opłacenie trenerów, suplementy czy dietę. 20 tysięcy dolarów z pewnością mu się nie zwróci. Z pewnością nie jest on wyjątkiem.

Karta walk gali UFC Londyn zawierała większość zawodników, którzy pochodzi z Europy. I tutaj większość jest zadowolona, bowiem ze względu na tańsze obozy przygotowawcze, podróże i zakwaterowanie kwota 20 tysięcy dolarów w pełni rekompensuje straty za nieodbytą imprezę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis