MMA PLArchiwumHybrid MMAHybrid MMA: Początek. Sport i celebryci na jednej gali

Hybrid MMA: Początek. Sport i celebryci na jednej gali

Już 4 listopada odbędzie się pierwsza gala organizacji Hybrid MMA. Kibice zobaczą zarówno walki zawodowców, jak i ludzi ze świata Internetu oraz showbiznesu. W walce wieczoru wydarzenia organizowanego w Mosinie wystąpi niepokonany w zawodowym MMA Michał Dreczkowski.

Hybrid MMA
Foto: Hybrid MMA

Organizacja Hybrid MMA to nowość na polskiej scenie mieszanych sportów walki. Jak sama nazwa wskazuje, włodarze chcą stworzyć hybrydę pomiędzy walkami zawodowców a celebrytami. Obok walk czysto sportowych, w których liczyć się będą głównie umiejętności, fani obejrzą starcia ludzi ze świata internetu, telewizji i showbiznesu.

– Uważamy, że czegoś takiego jeszcze nie ma. Są organizacje czysto sportowe i te freakowe, a my wpadliśmy na pomysł, żeby to połączyć. Na pierwszej gali jeszcze nie będziemy zestawiać walk sportowców z celebrytami, ale od drugiego eventu mamy takie plany

– mówi prezes Hybrid MMA Mikołaj Kołacki.

Zawodnik KSW w walce wieczoru

W walce wieczoru zobaczymy Michała Dreczkowskiego. Zawodnik ze Słupcy 14 października wystąpił na gali KSW 87. W czeskim Trzyńcu Polak wygrał po 15-minutowej walce z Vojtechem Garbą i udanie zadebiutował w barwach największej polskiej federacji MMA. W czerwcu zaś został mistrzem kategorii ciężkiej bułgarskiej organizacji RPC. Łącznie 23-latek ma na koncie 4 wygrane walki w zawodowej karierze.

Dreczkowski, mimo trzyrundowej batalii nie zamierza długo odpoczywać i już trzy tygodnie później czeka go kolejne poważne wyzwanie. Na pierwszej gali Hybrid MMA rywalem Polaka będzie Arturas Kudresovas. Litwin dotychczas wygrał dwie walki dla cenionej litewskiej organizacji King of Kings. Warto także wspomnieć, że 29-latek posiada czarny pas judo.

Walka wieczoru… celebrytów

Jeśli chodzi o walkę wieczoru, ale w walkach celebrytów, to na obecną chwilę możemy zdradzić nazwisko tylko jednego z jej bohaterów. Będzie nim Patryk “Black Panther” Akinyeye. Twórca instagramowy, który ma już za sobą pierwszą walkę w MMA. W czerwcu 2023 roku zawodnik z Poznania pięknym kolanem znokautował Ireneusza Strawę na gali Silesian MMA 10. Podczas gali 4 listopada “Black Panther” zmierzy się ze znaną osobistością świata mediów, której nazwisko ogłosimy 30 października.

Powrót Kondraciuka

Po ponad 4-letniej przerwie od startów w klatce zobaczymy Tomasza Kondraciuka. “Tomaj” w przeszłości mierzył się z takimi zawodnikami jak Krzysztof Jotko, Karol Celiński czy Marcin Wójcik. Poznaniak występował w największych polskich organizacjach KSW oraz FEN. Ostatnio walczył w 2019 roku, w formule K1 pokonał Michała Grzesiaka. Teraz 35-latek zaprezentuje się w boksie.

W przeciwieństwie do Kondraciuka, jego rywal w ostatnim czasie toczył pojedynek za pojedynkiem. Adam Kosut, bo o nim mowa znany jest z występów w kickboxingu oraz boksie. W tym roku wygrał dwie pięściarskie walki, ale przez większość kariery startował w formule K1. Zarówno on, jak i jego rywal trenują w Poznaniu, więc w sportowym co main evencie czekają nas małe derby.

Lotta próbuje sił w kickboxingu

W nowej dla siebie dyscyplinie zobaczymy Huberta Lottę. Swego czasu uznawany z jeden z większych talentów polskiego MMA. Przez dużą część kariery występował na galach Babilon MMA, gdzie potrafił pokonać m.in. Piotra Kacprzaka. Zawodnik Ankos MMA znany jest również z napisania książki ” Pierwsze kroki w MMA”, która jest vademecum dla każdego młodego adepta mieszanych sportów walki. Teraz Lotta zawalczy w kickboxingu, ale nie w standardowych dużych rękawicach, a w tych małych od MMA.

Problemem Lotty był brak zawodników, którzy chcieliby z nim wejść do klatki. Poszukiwania przeciwników zakończyły się, kiedy ofertę otrzymał Kacper Arent. Na co dzień zawodnik MMA, który jak na razie nie walczył jeszcze zawodowo. Na koncie ma walki semi-pro, większość z nich wygrywał przez poddania, bo właśnie w płaszczyźnie parterowej czuje się najlepiej. Zobaczymy, jak podczas Hybrid MMA zaprezentuje się w kickboxingu.

Mocne walki zawodowców oraz przyciągający publikę celebryci ze świata telewizji i Internetu – to wszystko już 4 listopada. A to dopiero początek, bo plany organizacji Hybrid MMA na kolejne gale na pewno zaskoczą niejednego fana mieszanych sztuk walki.

Karta walk Hybrid MMA: Początek

Walka wieczoru pro
MMA: Michał Dreczkowski – Arturas Kudresovas

Walka wieczoru
MMA: Patryk “Black Panther” Akinyeye vs TBA

Co-main eventy
Boks: Adam Kosut – Tomasz Kondraciuk
MMA: Piotr “Sadek” Sadowski vs Grzegorz “Hellboy” Głuszcz

Karta główna
K1 małe rękawice: Kacper Arent – Hubert Lotta
K1 małe rękawice: Jakub “Jay” Wiśniewski – Grzegorz Bartoszek
MMA: Jakub Syc – Bartłomiej Wojciechowski
MMA: Kornel Typa – Konrad Kukulski
MNA: Kazimierz Bednarz – Aleksander Popov
MMA: Wiktoria Wojciechowska – Aleksandra Mierzwicka

Karta Youtube:
K1 małe rękawice: Paweł Kucharski – Mikołaj Karpiński
K1 małe rękawice: Daiji Kimura – Kamil Nawrocki

Gala Hybrid MMA: Początek już 4 listopada w Hali widowiskowo-sportowej OSiR Mosina.

Bilety na gale dostępne:
https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/hybrid-mma

Gala będzie dostępna w systemie PPV
https://playlive.net/#/info/141

[informacja prasowa/opracowanie własne]

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis