MMA PLNajnowszeDaniel SkibińskiHybrid MMA 3: Skibiński wygrywa mocno dyskusyjnym splitem! Włoch rozczarowany werdyktem!

Daniel Skibiński (20-9) w main evencie Hybrid MMA 3 wygrał niejednogłośną decyzją sędziów. 33-latek w Pile pokonał twardego Leonardo Damiani (11-7-1). ”Ram” był kompletnie rozczarowany werdyktem.

Skbiński

Daniel jeszcze w 2021 roku mógł pochwalić się passą dwunastu zwycięstw z rzędu – w tym siedmiu zakończonych przed czasem. Skibiński dzierżył również pas Babilon MMA, ale jego głównym celem było oczywiście coraz bardziej realne UFC. Wszystko jednak runęło po gali UEA Warriors 24, gdy nasz reprezentant po 45-sekundach został znokautowany z rąk Tahira Abdullaeva.

Polak związał się z czołową organizacją Cage Warriors, gdzie stoczył cztery walki. Początek był bardzo ciężki, bowiem ”Skiba” przegrał przed czasem z Justinem Burlinsonem oraz Jimem Wallheadem. Jedyne zwycięstwo w Cage Warriors nastąpiło na 150 edycji, gdy wypunktował Omiela Browna. Ostatnia walka na wyspach Daniela to przegrana przed czasem z Madarsem Felminasem.

Skibiński ostatni pojedynek odnotował na gali Hybrid MMA 2, gdy po minucie i 4-sekundach pokonał przed czasem Alissona Marreirę. Brazylijczyk nieszczęśliwe po wysokim kopnięciu doznał kontuzji.

Mocno dyskusyjna decyzja!

Pierwsza runda była wyrównana. Włoch od samego początku postawił twarde warunki i przy narożniku chciał złapać rywala mocnym ciosem. Wydawało się, że Damiani rozkręcał się z minuty na minutę. W drugiej rundzie Włoch trafiał częściej choć ”Skiba” miał swój moment, gdy trafił mocnym uderzeniem.

Zawodnicy zostawili w tym pojedynku dużo zdrowia. W trzeciej rundzie Leonardo mocno szedł do przodu. Końcówka była zdecydowanie po jego stronie. Było też zdobyte obalenie.

Ostatecznie Daniel wygrał niejednogłośną decyzją sędziów. Włoch, kiedy usłyszał słowo ”split” od razu był rozczarowany i przeczuwał, że dwóch sędziów wskaże na Daniela. Tak też było… Leonardo był zdenerwowany i szybko opuścił klatkę.

Daniel tuż po walce przyznał, że nie czuje, aby w tym pojedynku był lepszy od Włocha. Przy okazji od razu zaproponował rewanż.