Gred Hardy zawalczy ponownie w Contender Series

Były gwiazdor ligi NFL Greg Hardy (1-0) zdobył kontrakt w UFC podczas jednego z czerwcowych odcinków Dana White’s Tuesday Night Contender Series. Po zaledwie 57 sekundach znokautował innego byłego zawodnika NFL Austena Lane’a (4-1).

Zaangażowanie Hardy’ego wzbudza nieco kontrowersji ze względu na przeszłość zawodnika, który był oskarżany m.in o przemoc domową.

Jednak z racji tego, iż pojedynek z Lanem był jego zawodowym debiutem postanowiono, iż Hardy nie zadebiutuje od razu w UFC, gdyż wcześniej powinien nabrać więcej doświadczenia. I ma ja nabierać wciąż w programie Dany White’a. Wystąpi tam ponownie na gali zaplanowanej na 7 sierpnia w Las Vegas. Szybki powrót do klatki stał przez pewien czas pod znakiem zapytania. Hardy łączy walki w MMA z występami w halowym fubolu amerykańskim. Odniósł tam niedawno kontuzję, jednak się okazuje uraz nie jest groźny.

Jego rywalem będzie Tebaris Gordon (3-0). Zawodnik ten wszystkie zwycięskie pojedynki kończył przed czasem. Co ciekawe ponownie rywal Hardy’ego ma także związki z futbolem amerykańskim. Gordon grał na poziomie szkoły średniej (high school) a obecnie jest asystentem trenera w North Gaston High School w Karolinie Północnej.