MMA PLNajnowszeBez kategoriiGilbert Melendez o przejściu do UFC

Gilbert Melendez o przejściu do UFC

 

Pasternak

Byłe mistrz Strikeforce wagi lekkiej Gilbert “El Nino” Melendez (14-2) przegrał z Joshem Thomsonem 27 czerwca na gali Strikeforce – Melendez vs. Thomson przez jednogłośną decyzje.

Swojej drugiej porażki w karierze mma doznał z rąk Mitsuhiro Ishidy na noworocznej gali Yarennoka. Japończyk również zwyciężył przez decyzje sędziów.

Gilbertowi pozostała tylko jedna zakontraktowana walka w Strikeforce i pojawiły się plotki o przejściu do UFC.

Ostatnio walczyłem w Strikeforce. Bardzo lubię Strikeforce i uważam, że to porządna organizacja. Dbali o mnie, ale mam inne cele, inne marzenia. Chcę pokonać Josha i Ishida, ale muszę się upewnić, że będę dobrze przygotowany do mojej kolejnej walki a potem manipulować wagą jak będę chciał.

Gilbert Melendez wspomina o UFC.

UFC to moja wielka szansa. Ta organizacja to część mnie, jest tam wielu zawodników, z którymi chce się zmierzyć. Wielu ludzi, którzy mnie motywują. Motywacja wzbudza chęć sprawdzenia się przed całym światem.

Strikeforce zamierza podpisać kontrakt z Thomsonem i Ishidą na kolejne 6 miesięcy. Gdyby Gilbert przeszedł do UFC a Thomson i Ishida pozostali w Strikeforce, “El Nino” nie mógł by zrewanżować się z jedynymi zawodnikami, którzy go pokonali.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis