MMA PLGaleUFC on ESPN+ 2: Assunção vs. Moraes 2

UFC on ESPN+ 2: Assunção vs. Moraes 2

2 lutego w Fortalezie w Brazylii odbędzie się druga gala transmitowana w telewizji ESPN+. W walce wieczoru Raphael Assuncao (27-5) zmierzy się z Marlonem Moraesem (21-5-1). Z kolei w drugiej walce wieczoru nie mogło zabraknąć dobrze znanego wszystkim Brazylijczyka, Jose Aldo (27-4). Były mistrz kategorii piórkowej podejmie Renato Molcano (13-1-1).

Assuncao ma obecnie 5 wygranych walk z rzędu. Na UFC 226 wygrał jednogłośnie na punkty z Robem Fontem. Wcześniej zdarzyło mu się wygrać dwa razy po nieednogłośnej decyzji sędziów, z Aljamainem Sterlingiem oraz w pierwszej walce z najbliższym rywalem Marlonem Moraesem.

Ten z kolei po porażce z Assuncao stoczył trzy walki i ze wszystkich wyszedł zwycięsko. W czerwcu zeszłego roku na UFC Fight Night 131 znokautował w zaledwie 30 sekund Jimmiego Riverę.

Aldo powraca po wygranej nad Jeremym Stephensem, którego pokonał pod koniec lipca zeszłego roku. Wówczas Brazylijczyk znokautował rywala w piątej minucie pojedynku. Wcześniej dwukrotnie przegrał z obecnym mistrzem, Maxem Hollowayem.

Moicano także ma dobrą passę. Na UFC 227 w zeszłym roku wygrał z Cubem Swansonem, a wcześniej z Calvinem Kattarem. Jedyną porażkę w karierze zapewnił mu Brian Ortega, który poddał Brazylijczyka w trzeciej rundzie.

Karta walk gali UFC on ESNP+ 2:

Walka wieczoru:

135 lbs: Raphael Assuncao vs. Marlon Moraes

Druga walka wieczoru:

145 lbs: Jose Aldo vs. Renato Molcano

Karta główna:

170 lbs: Thiago Alves vs. Max Griffin
170 lbs: Demian Maia vs. Lyman Good
205 lbs: Justin Ledet vs. Johnny Walker

Karta wstępna:

125 lbs: Magomed Bibulatov vs. Rogerio Bontorin
125 lbs: Mara Romero Borella vs. Taila Santos
135 lbs: Ricardo Ramos vs. Said Nurmagomedov
185 lbs: Anthony Hernanedez vs. Markus Perez

Karta przedwstępna:

115 lbs: Livia Renata Souza vs. Sarah Frota
265 lbs: Junior Albini vs. Jairzinho Rozenstriuik