MMA PLDWM Fight NightGala DWM Fight Night już we wrześniu w Białogardzie. Poznaliśmy najważniejsze walki

Gala DWM Fight Night już we wrześniu w Białogardzie. Poznaliśmy najważniejsze walki

Już 23 września w Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie odbędzie się pierwsza gala nowej organizacji na polskim rynku – DWM Fight Night.

DWM Fight Night
Foto: DWM Fight Night

Bohaterem walki wieczoru będzie lokalny zawodnik, pochodzący z Białogardu Dawid Romański (5-1). “Roman” na co dzień trenuje w WCA Fight Team w Warszawie. Jedynej porażki w zawodowej karierze doznał na gali Babilon MMA 20, gdy pokonał go Dawid Pasternak. Od tego czasu Romański wygrał jednak trzy kolejne walki. Wszystkie swoje pojedynki jak dotąd kończył przed czasem – trzy po nokautach i dwa poddaniami.

Rywalem Romańskiego będzie pochodzący z Indii reprezentant Anglii – Kiru Singh Sahota (10-2). W marcu bieżącego roku miał okazję walczyć na gali prestiżowej brytyjskiej organizacji Cage Warriors, ale pojedynek ten przegrał. W przeszłości walczył już z innym Polakiem – na pełnym dystansie pokonał Igora Wojtasa. Sahota również słynie z kończenia walk przed czasem – ma na koncie sześć nokautów i dwa poddania.

Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii muszej.

W co-main evencie gali po 8 latach przerwy do klatki powróci kolejny zawodnik z Białogardu – Artur Piotrowski (5-2). “Zyli” ostatnią walkę stoczył w lipcu 2015 roku, gdy na gali FEN 8 przegrał przed czasem z Pawłem Żelazowskim. Jego rywalem będzie niepokonany Grzegorz Steć (2-0), który może również pochwalić się bilansem 5-0 w K-1. Zawodnik Academia Gorila i Nemesis Team obie walki w zawodowym MMA wygrał w pierwszych rundach. Szczególnie efektownie zrobił to w debiucie na Fight Empire MMA 2, gdy high kickiem w 8 sekund znokautował Piotra Galina.

Zawodnicy skrzyżują rękawice w limicie kategorii półśredniej.

Ponadto na gali w Białogardzie wystąpią m.in. Grzegorz Szozda (3-4), Adrian Wieliczko (1-1) czy Krzysztof Sowa (1-1).

Ogłoszone walki na DWM Fight Night:

57 kg: Dawid Romański (5-1) vs. Kiru Singh Sahota (10-2)
77 kg: Grzegorz Steć (2-0) vs. Artur Piotrowski (5-2)
74 kg: Grzegorz Szozda (3-4) vs. Maciej Zacholski (0-1)
61 kg: Adrian Wieliczko (1-1) vs. Khumoyiddin Abdullaev (1-1)
84 kg: Krzysztof Sowa (1-1) vs. Kamil Mataczyński (0-0)
98 kg: Miłosz Radziuk vs. Kuba Cach – walka na zasadach semi-pro
88 kg: Damian Chołuj vs. Patryk Jaworski – walka na zasadach semi-pro

Podczas wydarzenia planowane jest 10 pojedynków w formule MMA. Prezesem i założycielem organizacji DWM Fight Night jest Dawid Walasek – szef grupy menadżersko-promotorską DWM – team MMA oraz dyrektor sportowy Armia Fight Night.

Bilety na wrześniową galę można zakupić w serwisie Biletomat.pl

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis