MMA PLNajnowszeMEGAFloyd Mayweather wraca do Japonii. MEGA 2021 w lutym

Floyd Mayweather wraca do Japonii. MEGA 2021 w lutym

Od ostatniej walki Floyda Mayweathera jr minęły dwa lata. Wówczas Wielokrotny pięściarski mistrz świata pokonał przed czasem Tenshina Nasukawę. Teraz szykuje się wielki powrót na specjalnej gali, która ma odbyć się 28 lutego w ogromnym Tokyo Tome.

Nie podano nazwiska rywala, z którym ma zmierzyć się “The Money” podczas gali MEGA 2021. Pojawiły się plotki, że być może z byłym mistrzem świata WBA Takashim Uchiyamą.

Ostatnim oficjalnym zawodowym pojedynkiem, jaki stoczył “The Money” była konfrontacja z Conorem McGregorem, którego skończył w 10. rundzie. Ostatni raz Amerykanin na ringu pojawił się na sylwestra 2018, na gali RIZIN.14, gdzie w walce 3×3 min pokonał przez TKO Tenshina Nasukawę.

Co ciekawe, być może Nasukawa także pojawi się na tej gali. Japończyk zmierzyć ma się w lutym z Shiro Matsumoto w rewanżowym pojedynku kickbokserskim. Lutową datę ogłosił szef organizacji RISE Takashi Ito. MEGA 2021 ma skupić się przede wszystkim na MMA, ale nie wiadomo oficjalnie kto poza Mayweatherem wystąpi w Tokyo Dome.

Organizatorzy (MEGA Production Committee) nie są powiązani z żadnym z wiodących promotorów sportów walki w Japonii. Spółka zajmująca się e-commerce jest głównym sponsorem, a drugim firma powiązana z FM jr.

Ciekawostką jest fakt, że zdecydowano się na Tokyo Dome. Gala sportów walki ostatni raz miała tam miejsce w 2006 roku podczas finałów światowego GP K-1. Od tamtej pory nikt nie potrzebował tak wielkiej hali. Tak naprawdę zresztą jest to kryty stadion baseballowy, na którym mecze rozgrywa drużyna Yomiuri Giants oraz odbywają się eventy prowrestlingu. Pozostaje jeszcze pytanie, ilu widzów będzie można wpuścić? Do niedawna dla sportów innych niż piłka nożna i baseball było to maksymalnie 5 tysięcy z zachowaniem przynajmniej 50% pustych miejsc. RIZIN w sylwestra chce jednak sprzedać 10 tysięcy biletów na galę w Saitamie, co może oznaczać, że coś się mogło w tej sprawie w Japonii zmienić.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis