MMA PLNajnowszeKSWFilip Stawowy wspomina walkę z nieżyjącym już “Walusiem”: To był jednak były strongman, kawał chłopa!

Filip Stawowy wspomina walkę z nieżyjącym już “Walusiem”: To był jednak były strongman, kawał chłopa!

Filip Stawowy to zawodnik kategorii ciężkiej, zatrudniony obecnie w Federacji KSW. “Czołg”, bo takim pseudonimem się posługuje wspomina walkę z nieżyjącym już Arturem “Walusiem” Walczakiem.

Filip Stawowy wspomina walkę z nieżyjącym już

Stawowy i Walczak zmierzyli się na gali Slugfest 10 w marcu 2017 roku. Wówczas lepszy okazał się Stawowy, który znokautował “Walusia” w drugiej rundzie.

Warto zaznaczyć, że była to pierwsza walka Filipa Stawowego w zawodowym MMA.

Filip Stawowy wspomina walkę z nieżyjącym już “Walusiem”

W wypowiedzi opublikowanej na oficjalnej stronie Federacji KSW, Stawowy wspomina tamto starcie:

“Ten moment i decyzja o pójściu w to dalej, to był właśnie zawodowy debiut. Niechętnie podchodziłem do pierwszej walki. Dziś już nieżyjący Artur Waluś, to był jednak były strongman, kawał chłopa. Trenerzy trochę mnie jednak zmotywowali. Przekonali mnie wówczas, że sylwetka nie walczy i od tego się zaczęło.”

Artur “Waluś” Walczak to były strongman, który w MMA stoczył trzy walki notując rekord 2-1. Zmarł tragicznie wskutek obrażeń, jakie poniósł na jednej z gal Punchdown, w której uczestnicy walczą na tak zwane “liście”.

Teraz w nadchodzący weekend Filip Stawowy na gali XTB KSW 81 zmierzy się z Markiem Samociukiem. Dzisiaj “Czołg” mierzy wysoko, bo w pas największej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki:

“Na pewno Marek jest mocnym i niebezpiecznym zawodnikiem. Może rekordu super nie ma, ale jednak wziął walkę z Michałem Kitą w KSW, gdzie rozstrzał umiejętności i doświadczenia był ogromny. Nie będę go lekceważył. Mój rajd po pas KSW nie rozpoczął się tak jak miał się rozpocząć. Dziś skupiam się oczywiście na walce z Markiem, ale nie kryję, że mierzę w tytuł KSW. To jest mój cel. W tym roku chciałbym stoczyć trzy walki i dopisać do swojego rekordu trzy zwycięstwa.”

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Zobacz także:

PFL 3 2023 – wyniki i najlepsze akcje [WIDEO]

Za nami gala PFL 3 2023, czyli kolejna gala tegorocznego sezonu regularnego amerykańskiej organizacji. Rywalizację rozpoczęli tym razem zawodnicy występujący w kategorii lekkiej oraz półśredniej.

Drugi pojedynek mistrzowski dodany do karty walk gali XTB KSW Colosseum 2

Konfrontacja o pas wagi średniej będzie drugim mistrzowskim pojedynkiem gali XTB KSW Colosseum 2. 3 czerwca na PGE Narodowym Paweł Pawlak (21-4-1 10 KO, 3 Sub), niepokonany od ośmiu walk numer jeden rankingu wagi średniej, zetrze się z będącym na fali pięciu wygranych z rzędu numerem dwa tego zestawienia, Tomaszem Romanowskim.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis