MMA PLArchiwumBez kategoriiFedor / M-1: pełen raport, cała historia i rozwiązanie

Fedor / M-1: pełen raport, cała historia i rozwiązanie

Dzisiaj o godzinie 18 czasu ET odbyła sie konferencja Fedora Emelianenko w siedzibie firmy Ecko Unlimited. Konferencja została poprzedzona oficjalnym komunikatem kto kupił organizację M-1 od Vadima Finkelsteina (manager Fedora). Trzaskamy konkretami – pełen raport poniżej.

MMA.pl największym portalem

Tutaj możesz przypomnieć sobie historię spekulacji na temat Fedora:

  1. Pierwsze informacje o podpisaniu przez Fedora kontraktu z M-1
  2. Dywagacje na temat opcji, plotek, teorii i faktów, kto “kupił” Fedora
  3. Zapowiedź konferencji Fedora w Ecko Unlimited
  4. Ricardo Arona przeciwnikiem Fedora w M-1
  5. Plotki dotyczące M-1, Monty’ego Coxa i Fedora

Nastał więc dzień sądu ostatecznego nad tym tematem. Rano pojawiły się plotki o tym, że Fedora kupił gigant sportowo-medialny AEG. Informację o tym podał Frank Trigg już w czwartek, niemniej dopiero dzisiaj bloggerzy wyciągnęli ja na światło dzienne. Słuchałem programu Trigga w Tagg Radio, ale po weryfikacji na Undrerground Forum zarzuciłem temat. Przypominam o nim, abyście mieli pełny przegląd sytuacji. AEG posiada multum obiektów sportowych i para się wszystkim: od organizacji objazdowych meczów Chelsea Londyn do koncertów Britney Spears. O2 Arena w Londynie, w której odbywało sie UFC 75 należy do nich.

Dzisiaj wiemy już, że to nie AEG podpisało kontrakt z Fedorem, bo to nie oni są właścicielami M-1. Plotka o AEG ma swoje zarania w poście bobsappfana, który napisał, że nowa firma ma słowo worldwide w nazwie. Okazało sie to nieprawdą.

Co więc jest prawdą.

Długoletni promotor i agent MMA, Monte Cox został mianowany CEO i Prezydentem M-1 Global. W praktyce oznacza to, że będzie i reprezentantem i decydentem tej organizacji. Taką rolę pełni Dana White. Cox reprezentuje kilka z największych nazwisk MMA. W sumie jego klientami jest 60 (!) zawodników MMA. Reprezentuje bądź reprezentował w sumie 7 mistrzów UFC i jest obecny na każdym etapie tego sportu.

To bardzo ciekawa sytuacja: będąc prezesem M-1 będzie reprezentował interesy zawodników UFC? Czy będzie bezstronny? Czy zgarnie zawodników do swojej organizacji?

Na chwilę obecną nie ma odpowiedzi na te pytania.

Właścicielem M-1 Global jest Sibling Sports. Ta spółka została powołana przez Sibling Theatricals i Garlin Holdings. Zostało to ogłoszone dzisiaj w oficjalnej nocie prasowej wydanej przez Sibling Entertainment Group (w skrócie SEG, starsi fani mma pewnie się uśmiechną; hint: SEG, ale nie ten, to pierwszy właściciel UFC). Sibling Entertainment Group jest właścicielem Sibling Theatricals.

Konferencja Fedora Emelianenko

Topowy wolny agent MMA, Fedor Emelianenko, mistrz wagi ciężkiej organizacji Pride, która jest na chwile obecną martwym tworem, podpisał kontrakt na 2 lata i 6 walk z M-1 Global.

Organizacja M-1 ma szybko podpisać umowę z telewizją. Jak tylko do tego dojdzie poznamy więcej informacji na temat pierwszej gali. Spodziewana data to styczeń 2008. Fedor będzie w rozpisce pierwszej gali. Jego przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Monte Cox powiedział:

Szukamy najlepszego dostępnego przeciwnika (dla Fedora). Jest kilku zawodników, o których wiemy, że stali się dostępni. Nie wiem dokładnie – póki co są to tylko plotki.

Jest to ewidentne nawiązanie do rezygnacji Randy’ego Couture’a. Zapytany o Randy’ego Fedor powiedział:

Na chwilę obecną to najmocniejszy zawodnik. Walka z nim to wielki honor niezależnie od tego, czy będzie to w porozumieniu z UFC czy nie

Częścią umowy jest to, że Fedor może walczyć poza M-1. Dodatkowo, o co poprosił Fedor, w jego kontrakcie jest specjalna klauzula, która zobowiązuje M-1 do zaoferowania mistrzowi HW UFC dodatkowy milion w stosunku do kwoty, która UFC zaoferuje jeżeli dojdzie do walki z Emelianenko.

Fedor wspomniał o tym, kiedy został zapytany o plotki, że nie chciał walczyć z niektórymi zawodnikami, takimi jak Tim Sylvia, kiedy negocjował z UFC. Fedor dodał:

Mam nadzieję, że ta klauzula demonstruje to, że nie boje się walczyć z nikim

Monte Cox powiedział, że organizacja ogłosi podpisanie nowych kontraktów w ciągu następnych 7-10 dni. Monte uważa, że zawodnicy z innych organizacji będą zainteresowani M-1, kiedy wygaśnie ich kontrakt.

M-1 Global ma pozyskiwać zawodników na całym świecie. Fedor wymienił Japonię. Według Fedora, M-1 ma wypełnić dziurę po Pride.

Ok. Kto otwiera szampana?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis