MMA PLNajnowszeBez kategoriiFedor Emelianenko – Mogę walczyć w sierpniu…

Fedor Emelianenko – Mogę walczyć w sierpniu…

fedor.jpg"Jeśli chodzi o walkę, to obecnie wchodzi w grę tylko sierpień i to jest najbardziej prawdopodobny termin jej odbycia się."

Gamrot - Dos Anjos
W ostatniej swojej krótkiej rozmowie Fedor potwierdza, iż do walki z Mirko CroCop może najwcześniej dojść dopiero w sierpniu, w którym to miesiącu również będzie walczyl jego brat Aleksander, a jego rywalem być może będzie mistrz olimpijski w zapasach z Sydney – Rulon Gardner.
                                   

Kilka dni temu odwiedził cię Mr. Shinoda (drugi dyrektor Pride). Jaki był jego cel podroży?
 
 Mr. Shinoda przyjechał, by ocenić moją formę, jak i potwierdzić, że nie jestem w stanie walczyć z Mirko w czerwcu z powodu mojej kontuzji. W jednej z lokalnych klinik obejrzał Rtg mojej ręki i sporządził notatkę na temat mojego stanu zdrowia. Otrzymał całą moją dokumentację medyczną i wrócił do Japonii.
A co mówi lekarz na temat stanu twojej ręki?

Lekarz uważa, że złamanie jest naprawdę poważne i to powoduję, że kuracja jest bardzo ciężka. Nie zaleca treningu, w którym musiałbym używać tej ręki aż do połowy tego roku, czyli do czerwca. Jeśli chodzi o walkę, to obecnie wchodzi w grę tylko sierpień i to jest najbardziej prawdopodobny termin jej odbycia się.
 
Hm, nie będziesz miał dużo czasu na przygotowania. Kiedy zamierzasz, tzn. kiedy będziesz mógł trenować na pełnych obrotach do tej walki?
 Jeszcze nie wiem. Lekarze mocno naciskają, abym wstrzymał się z treningiem jeszcze przez miesiąc, ale mam zamiar zacząć trenować uderzenia tak szybko, jak tylko pojawi się dla mnie zielone światło.
 fjodor.jpg
Nie tak dawno pojawiło się kilka informacji, że planujesz start w Euphoria: USA vs. Rosja. Czy będziesz zdolny wziąć w tym udział?
Tak, początkowo planowałem wziąć udział w tych zawodach, ale od chwili, kiedy podpisałem kontrakt z Pride, to moim obowiązkiem jest najpierw spotkać się z Mirko CroCop i dopiero po tej walce będę brał pod uwagę inne opcje.
 
W ten weekend gościłeś ekipę filmową, która kręci o tobie materiał. Jak dobrze rozumiem, to będzie to film o Fedorze, ale raczej osobie, człowieku, a nie o Fedorze – zawodniku, fajterze. Czy tak?
 
Tak, to prawda. Film jest tworzony po to, by ludzie mogli mnie poznać i jakby zobaczyć jak wygląda moje codzienne życie. Film pokazuję trochę mojego treningu oraz trochę życia rodzinnego.
 
A co słychać u twojego brata Alexandra? Jak jego kontuzjowana ręka?

Alex również ma nie ciekawą sytuację. Jego kontuzja też nie należy do lekkich i nie pozwala mu na 100% treningu. Prawdopodobnie jego kolejna walka także odbędzie się w sierpniu, ale nie jest znany jeszcze rywal. Chociaż mówi się, że możliwe jest, że będzie to Rulon Gardner, który w 2000 roku wygrał w olimpijskim finale z zapaśnikiem Aleksandrem Karelinem.

źrodło: strona Fedora.
tłumacznie: Turn

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis