MMA PLNajnowszeUFCFala zwolnień w UFC! Wśród nich Mairbek Taisumov!

Fala zwolnień w UFC! Wśród nich Mairbek Taisumov!

Trzynastu zawodników pożegnało się z organizacją UFC. Amerykański gigant rozwiązał umowy m.in. z Mairbekiem Tausimovem (27-6), który – wydawało się – jest znaczącą postacią w szeregach amerykańskiej organizacji.

Tausimov wygrał bowiem 7 z 9 walk w oktagonie UFC. Jego wyższość swego czasu musiał uznać Polak – Marcin Bandel, którego Rosjanin znokautował w minutę na gali UFC w Sztokholmie. W pewnym momencie 31-latek miał serię sześciu zwycięstw z rzędu. Przerwała ją porażka z Diego Ferreirą na UFC 242: Khabib vs. Poirier w Abu Dhabi, która okazała się ostatnią w jego karierze w UFC.

Problemem Taisumova było brak możliwości uzyskania wizy i walki na terenie USA. Wszystkie swoje pojedynki stoczył bowiem poza Stanami Zjednoczonymi, głównie na terenie Europy.

Wśród zwolnionych z UFC jest także Jodie Esquibel, która w przeszłości przegrała decyzją sędziów z Karoliną Kowalkiewicz.