MMA PLNajnowszeBez kategoriiFabricio Werdum [Przed Pride 30]

Fabricio Werdum [Przed Pride 30]

werdum.jpg

Gamrot - Dos Anjos
Po dwóch zwycięstwach w Pride Fabricio Werdum przygotowuje się do swojego największego testu na japońskim ringu MMA. 23 października czarny pas BJJ zmierzy się z olimpijskim bokserem Sergei’em Kharitonov’em. Brazylijczyk nie przejmuje się faktem, że nie jest faworytem w tej walce.

To będzie jak do tej pory najtrudniejsza walka w mojej karierze, ale nie wyjdę do niej z przesadnym szacunkiem. Zrealizuję swoją grę i poszukam możliwości poddania.


Co myślisz o walce z jednym z najtwardszych zawodników w wadze ciężkiej Pride?

Werdum: To musiało się wydarzyć prędzej czy później. Jednakże nie ma łatwych walk w najważniejszym turnieju MMA na świecie. Wiem, że jest faworytem w tej walce, więc to Jemu pozostawia odpowiedzialność.

Jak zamierzasz uniknąć Jego technik bokserskich?

Werdum: Trenuję boks codziennie z Wlado, ale nie zapominam o swoich źródłach. Zamierzam wykorzystać moje jiu-jitsu i go poddać. Wymiana ciosów z olimpijskim bokserem nie ma dla mnie sensu. Chcę powtórzyć taktykę Rodrigo Nogueira’y, uderzać lewymi prostymi i iść do obalenia za jedną nogę. Kharitonov zostawia swoją nogę wykroczną mocno z przodu i chciałbym to wykorzystać.

Wielu ludzi na Internecie twierdzi, że jest jeszcze za wcześnie dla Ciebie na walkę z Kharitonov’em.

Werdum: Ja tak nie uważam. Szczerze to myślę, że to dobry moment. Na tym etapie jestem przygotowany, aby zmierzyć się z każdym. Dawniej chciałem walczyć w Pride. Dzisiaj, kiedy już jestem zawodnikiem Pride, nie wystarcza mi to. Chcę dostać się na szczyt i walczyć o pas.

Aby zdobyć ten pas, musiałbyś prawdopodobnie walczyć z Rodrigo Minotauro i Fedorem Emelianenko.

Werdum: Chciałbym zmierzyć się z mistrzem. Jeśli to będzie Fedor to w porządku. Ale najpierw muszę zyskać więcej doświadczenia na ringu. Jeśli chodzi o Minotauro, to nie chciałbym walczyć z brazylijskim zawodnikiem. Jednakże Minotauro był zawsze dla mnie wzorem. Jest jednym z najlepszych fighterów na świecie i to byłby zaszczyt dla mnie, móc się z Nim zmierzyć. Jeśli miałbym wystarczająco dużo szczęścia by go pokonać, zadedykowałbym zwycięstwo Jemu. Jest moim idolem.

Jakie plany na przyszłość?

Werdum:
Chciałem pojechać do Brazylii zaraz po Pride, ale myślę, że nie dam rady, ponieważ muszę jeszcze udać się do Hiszpanii. Poza tym i tak musiałbym szybko wrócić do Chorwacji, ponieważ chciałbym być przygotowany na wypadek, gdyby Pride wezwało mnie do walki na gali noworocznej.
tłumaczenie: Chocim

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis