MMA PLNajnowszeKSWDziś jest wyjątkowa data! Minęło już 20 lat od pierwszej gali KSW!

Dziś jest wyjątkowa data! Minęło już 20 lat od pierwszej gali KSW!

To już naprawdę 20 lat! Dziś 28 lutego 2024 mamy jubileusz największej organizacji w naszym kraju. Martin Lewandowski jeden z właścicieli KSW poinformował o wyjątkowym dniu za pomocą mediów społecznościowych, a ponadto zacytował fragment swojej książki, w której oczywiście nie brakuje tematów związanych z mieszanymi sztukami walki.

KSW

W tym roku największa organizacja w naszym kraju postawiła na coś nowego. Mowa o dodatkowej gali KSW EPIC, na której zobaczyliśmy starcia w różnych formułach. Ponadto powrót do początków, bo właśnie na tej gali zobaczyliśmy turniej w wadze półciężkiej.

Kolejne wydarzenie KSW będzie miało miejsce szesnastego marca w Gorzowie Wielkopolskim. W main evencie 92 edycji zobaczymy starcie o pas wagi koguciej. Jakub Wikłacz w obronie pasa zmierzy się z niebezpiecznym Gruzinem – Zuriko Jojuą. 

20 lat KSW!

Martin Lewandowski zabrał głos w mediach społecznościowych.

Dokładnie 20 lat temu, w ten dzień – 27 lutego 2004 – zorganizowaliśmy: pierwszą, historyczną edycję KSW !!!!

„Chcieliśmy robić eventy, które w zamyśle miały konfrontować różne dyscypliny…

…szukałem nowych dyscyplin do zaimplementowania na polskim rynku i oczywiście w Championsie. Taka właśnie była moja rola w Marriottcie – poszukiwanie nowych pomysłów i wyprzedzanie trendów…

„Konfrontacja Sztuk Walki” – Nazwa miała odzwierciedlać nasze intencje i oddawać charakter eventu. Chcieliśmy odróżnić się od tego, jak wówczas postrzegano MMA. To były czasy, w których „Mixed Martial Arts”, jeżeli już w ogóle z czymkolwiek, to kojarzyło się z kibolami, kryminalistami, mafią, nielegalnymi walkami bez zasad i walkami psów…Zawodników prosiliśmy o wychodzenie w tradycyjnych strojach, żeby od razu nawiązywać do stylu walki, jaki reprezentują…Chcieliśmy wyjść poza sale gimnastyczne i dyskoteki. Stanąć w kontrze do postrzegania sportów walki jako wydarzeń mało atrakcyjnych. Udowodnić, że zasługują na odpowiedni anturaż.

Jako pracownik hotelu miałem doskonałą bazę wyjściową, pełne marriottowskie zaplecze: sale konferencyjne, miejsce na noclegi, sprzęt eventowy, gym do wykorzystania, kuchnię dla zawodników, sztab ludzi do pomocy, techników, elektryków, serwis sprzątający, ochronę, flotę samochodową i wiele innych udogodnień. Samo to dawało mi poczucie, że możemy zorganizować coś wyjątkowego.

Zawodnikom budowaliśmy na tyłach Championsa szatnie do przebierania się, w korytarzach galerii LIM, w przejściu dla ludzi! Nie mieliśmy właściwych rysunków i kiedyś pomyliła się nam liczba rzędów. Wszystkim zajmowaliśmy się osobiście: od kontraktowania zawodników przez ustawianie krzeseł po promocję i sprzedaż biletów. Na pierwszych galach nic nie zarobiliśmy, a gdyby nie możliwości barterowe Marriotta, byłoby niewesoło…

…Z perspektywy czasu uważam, że to było jedno z najtrudniejszych zadań: przekonać kogokolwiek do jakiejkolwiek formy współpracy z KSW.”

Fragmenty pochodzą z książki „Pod Prąd” mojego i Grzegorza Sobieszka autorstwa.

Dzisiejszą datę wspomina także doświadczony zawodnik MMA i uznany komentator – Łukasz Jurkowski.

Dokładnie 20 lat temu odbyła się pierwsza Konfrontacja Sztuk Walki…mój debiut MMA. Tego wieczoru 27.02.2004 wygrałem trzy turniejowe walki i zostałem pierwszym mistrzem KSW😍

Reszta to już piękna historia…😉

Dokładnie 20 lat temu odbyła się pierwsza Konfrontacja Sztuk Walki…mój debiut MMA. Tego wieczoru 27.02.2004 wygrałem trzy turniejowe walki i zostałem pierwszym mistrzem KSW😍Reszta to już piękna historia…😉

Posted by Łukasz "Juras" Jurkowski on Tuesday, February 27, 2024
Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis