MMA PLNajnowszeKSWDyrektor Sportowy KSW zabiera głos w sprawie pożegnalnej walki ”Irokeza”: Jeżeli fani narzekają…

Dyrektor Sportowy KSW zabiera głos w sprawie pożegnalnej walki ”Irokeza”: Jeżeli fani narzekają…

Maciej Jewtuszko (12-5) po wielu latach wraca do największej organizacji w naszym kraju. ”Irokez” zwrócił się do KSW o zorganizowanie jego pożegnalnego pojedynku. Organizacja szybko się zgodziła i była chętna na zorganizowanie ostatniej walki w klatce byłego mistrza. Teraz głos w tej sprawie zabrał dyrektor sportowy KSW – Wojsław Rysiewski.

Jewtuszko

42-latek wystąpi szesnastego marca na gali XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim. Jego przeciwnika poznamy niebawem.

Jewtuszko jest jednym z pierwszych naszych reprezentantów w największej organizacji na świecie. Maciej popisał się kapitalnym nokautem na gali WEC 50, gdy po niecałych dwóch minutach pokonał Anthony Njokuani. Po tym pojedynku Maciej dostał szansę i wystąpił na gali UFC. Była to jedna walka w amerykańskim gigancie. Polak przegrał po całym dystansie na punkty z Curtem Warburtonem.

Dyrektor Sportowy KSW zabiera głos!

Wojsław Rysiewski w programie ”Klatka po klatce” zabrał głos w sprawie pożegnalnej walki Macieja Jewtuszki. Dyrektor Sporty zapewnia, że KSW jest to miejsce, gdzie można pięknie pożegnać zawodników.

Jeżeli fani narzekają, to pozwolę się z nimi nie zgodzić. Uważam, że KSW jest też miejscem do tego, żeby pięknie pożegnać zawodników, którzy budowali ten sport, mają osiągnięcia. Mówimy tutaj o byłym mistrzu KSW, o zawodniku, który był drugim Polakiem w UFC. Zawodniku, który dał wiele efektownych walk. Jeżeli on się do nas zgłasza, że chce zakończyć karierę u nas w klatce, to dla nas jest to zaszczyt, żeby zrobić mu taki pojedynek.

Jewtuszko po tytuł KSW sięgnął w grudniu 2012 roku, gdy w rewanżu w drugiej odsłonie poddał Artura ”Kornika” Sowińskiego. ”Irokez” w KSW stoczył siedem pojedynków.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis