MMA PLNajnowszeKSWDroga Roberta Ruchały do walki o pełnoprawny pas! Wielka szansa przed Polakiem [WIDEO]

Droga Roberta Ruchały do walki o pełnoprawny pas! Wielka szansa przed Polakiem [WIDEO]

Już w najbliższą sobotę odbędzie się gala KSW 85 w Nowym Sączu. Zawodnik publiczności Robert Ruchała (9-0) stanie przed wielką szansą i zawalczy o pełnoprawny pas kategorii piórkowej w największej organizacji w naszym kraju. Rywalem reprezentanta Grapplingu Kraków będzie eksplozywny, szybko bijący i kapitalnie rozwijający się – Salahdine Parnasse (17-1).

Ruchała

Parnasse w ostatnim czasie nie ma szczęścia, bowiem jego walka z Marianem Ziółkowskim już parę razy nie doszła do skutku. Przy ostatniej próbie zakończyło się naprawdę nieszczęśliwie… ”Golden Boy” na rozgrzewce doznał poważnej kontuzji i nie był w stanie zawalczyć z Parnasse na hitowej gali XTB KSW Colosseum 2. Ziółkowski pojawił się w klatce i oddał pas Parnassowi, który tym samym został oficjalnym mistrzem w dwóch kategoriach wagowych.

25-latek po pierwszej zawodowej przegranej zaliczył kolejne cztery zwycięstwa z rzędu. Francuz w poprzednim roku zatrzymał rozpędzonego Daniela Rutkowskiego. Parnasse w czwartej odsłonie poddał ”Rutka”.

W ostatnim starciu Parnasse sięgnął po tymczasowy pas wagi piórkowej, gdy przed czasem odprawił Sebastiana Rajewskiego.

Wielka szansa Ruchały!

Organizacja KSW opublikowała świetny materiał przed nadchodzącą walką wieczoru. Jest to droga Roberta Ruchały (9-0) do walki o mistrzowski pas. Przypomnijmy, że Robert w sobotę stanie przed szansą zdobycia pełnoprawnego tytułu w kategorii piórkowej.

Reprezentant Grapplingu Kraków swój debiut w polskiej organizacji odnotował w listopadzie 2020 roku, gdy sekundę przed końcem pierwszej odsłony poddał Michała Domina. W 2021 roku Robert w trzeciej odsłonie poddał twardego Daniela Bażanta, a w październiku jednogłośną decyzją sędziów pokonał Patryka Kaczmarczyka.

Ruchała znalazł sposób na solidnego Włocha – Michele Baiano, a na gali KSW 75 stoczył pierwszą walkę przed własną publicznością. Ruchała po świetnej walce niejednogłośną decyzją sędziów pokonał byłego zawodnika UFC – Damiana ”Webstera” Stasiaka. Robert w ostatniej walce sięgnął po tymczasowy pas kategorii piórkowej. Polak pod koniec piątej odsłony zastopował doświadczonego Lom-Ali Eskijewa.

Wspomniany materiał poniżej:

W co-main evencie do drugiej obrony pasa w wadze półciężkiej stanie Ibragim Chuzighaev (17-5), który zmierzy się z niepokonanym Bogdanem Gnidko (10-0).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis