MMA PLBoksDokonał niemożliwego! Polska legenda sztuk walki stoczyła trzy pojedynki na jednej gali i wszystkie wygrała!

Dokonał niemożliwego! Polska legenda sztuk walki stoczyła trzy pojedynki na jednej gali i wszystkie wygrała!

Foto: weekend.gazeta.pl
Foto: weekend.gazeta.pl

Rafał Jackiewicz dokonał to, co założył na zakończenie kariery. Bokser stoczył bowiem trzy pojedynki na jednej gali. Każdy z nich odbył się w innej formule. Ostatecznie 42-latek ze wszystkich starć wyszedł zwycięsko.

Jackiewicz to niewątpliwie jedna z najbarwniejszych postaci polskiego boksu. Swego czasu pięściarz był nawet mistrzem Europy wagi półśredniej, a także miał okazję walczyć o mistrzostwo świata federacji IBF. W ostatnich latach forma zawodnika znacznie się pogorszyła, toteż zaczął on startować również w innych sportach walki, jak K-1 czy MMA.

Pod koniec obecnego roku “Wojownik” postanowił zakończyć swoją karierę. Z racji ekscentryczności nie dziwi fakt, że Jackiewicz zrobił to w swoim stylu. Mianowicie podczas Angels of Glory 3 42-latek miał zaplanowane aż trzy starcia. Każde z nich odbyło w innej formule.

Najpierw bokser zmierzył się z Rafałem Kosiarskim, walcząc na zasadach Kickboxing Full Contact. Pojedynek zakończył się decyzją sędziowską, która wskazała zwycięstwo “Wojownika”. Następnie doszło do bokserskiej rywalizacji z Sebastianem Skrzypczyńskim. Tym razem również Jackiewicz pokonał rywala na punkty.

Na wiwat doszło do walki w MMA, gdzie Polak zmierzył się z Mahmoudem Hashadem. Choć rywal miał w pierwszej rundzie okazję na poddanie 42-latka, to ten obronił się przed atakiem, po czym w drugiej rundzie były mistrz Europy w boksie znokautował przeciwnika ciosem na korpus.