MMA PLNajnowszeBez kategoriiDemian Maia vs Alan Belcher walką wieczoru na UFN 22!

Demian Maia vs Alan Belcher walką wieczoru na UFN 22!

Gamrot - Dos Anjos

Uznawany za najlepszego chwytacza w klatce Demian Maia zmierzy się Alanem „Talentem” Belcherem na gali Ultimate Fight Night 22 która będzie miała miejsce 15 września. Maia ostatnio zaliczył drugą w swojej karierze porażkę z Andersonem Silvą i jest głodny zwycięstwa, natomiast Belcher (16-6-0) który ma na rozkładzie m. in Denisa Kanga ostatnio odklepał Patricka Cote duszeniem zza pleców podczas UFC 113.

Demian jest bardzo podekscytowany swoim powrotem. Oto jego wypowiedz dla portalu Graciemag.com odnośnie jego treningu i ewolucji jako zawodnika MMA:

„Wszystko idzie dobrze, trenuje ciężko i widzę postęp. Ewoluuję, codziennie uczę się czegoś nowego. Teraz czuje się bardziej zawodnikiem MMA niż tylko zawodnikiem Jiu Jitsu. To świetna sprawa odkrywać nowe rzeczy które można wpleść do swojego arsenału. To mnie motywuje.”

Po okresie treningów w USA Demian wraca do Brazylii by tam przygotowywać się do przyszłej walki:

„Wracam po czterech miesiącach. W USA jest fajnie, ale wolę być w Brazylii, gdzie mam wielu świetnych sparring partnerów. Do Stanów wrócę na krótko przed walką.”

Ponadto Demian, który 8 ze swoich 12 walk zakończył przez submission jest zadowolony z wyniku walki Fabrico Werdum vs. Fedor Emelianenko i starcia Brocka Lesnara z Shanem Carwinem, gdzie mogliśmy zobaczyć efektowne poddania.

„Comprido bardzo pomógł Brockowi się rozwinąć. Jest mnóstwo technik BJJ które pasują do MMA, Jiu Jitsu to zawsze był styl który sprawdza się w realnej walce. To już było udowadniane wiele razy. Jak ktoś lubi oglądać nokauty, powinien wybrać się na gale boksu. Wraz z rozwojem MMA będziemy widzieć coraz więcej poddań na galach.”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis