Darren Till vs. Colby Covington w planach na marcową galę UFC w Londynie

Organizacja UFC pracuje nad ciekawym zestawieniem w kategorii półśredniej, który ma być walką wieczoru gali UFC Fight Night w Londynie. 30 marca na przeciwko siebie mają stanąć Darren Till (17-1-1) i Colby Covington (14-1).

Informację o tym zestawieniu podał dziennikarz portalu bjpenn.com Chris Taylor, który powołał się na rozmowy z osobami będącymi wewnątrz organizacji UFC:

„Dowiedziałem się, że UFC jest nastawione na walkę w kategorii półśredniej między Colbnym Covingtonem a Darrenem Tillem na UFC w Londynie 30 marca.

Covington na razie twierdzi, że będzie czekał na obiecaną walkę o pas, więc zobaczymy co się dalej wydarzy.”

Fakt faktem, że Colby Covington, który znajduje się w serii sześciu zwycięstw z rzędu ma obiecaną walkę o pełnoprawne mistrzostwo wagi półśredniej ze zwycięzcą starcia Woodley vs. Usman, do którego dojdzie na marcowej gali UFC 235. Wszak, Covington dzierżył tymczasowy pas mistrzowski, który zdobył w starciu z Rafaelem dos Anjosem. Tytuł został mu jednak odebrany, kiedy do walk powrócił obecny mistrz – Tyron Woodley. Nie wiadomo zatem czy będzie chciał podjąć się tej rywalizacji.

Darren Till natomiast jest po porażce w walce mistrzowskiej. Anglik musiał uznać wyższość Tyrona Woodleya na zeszłorocznej wrześniowej gali UFC 228. Till przegrał tamto starcie przez poddanie w drugiej rundzie i został pokonany po raz pierwszy w zawodowej karierze. Co ciekawe, po tamtej walce Anglik zapowiadał przenosiny do dywizji średniej, argumentując je zbyt katorżniczym procesem ścinania wagi do limitu do 77 kilogramów.