MMA PLNajnowszeBez kategoriiDaniel Omielańczuk wypunktował Jarjisa Danho na gali UFC FN w Londynie!

Daniel Omielańczuk wypunktował Jarjisa Danho na gali UFC FN w Londynie!

Daniel Omielańczuk (MMA 18-5) pokonuje Jarjisa Danho (MMA 6-1) większościową decyzją sędziów (29-28, 29-29, 29-28) na gali UFC Fight Night: Silva vs. Bisping w Londynie!

Zdecydowana większość pierwszej rundy rozgrywała się pod siatką, gdzie przeważał silniejszy Jarjis Danho. W pewnym momencie Daniel Omielańczuk zdołał rozerwać klincz i naruszyć przeciwnika mocnym sierpem. Syryjczyk przyjął jeszcze wysokie kopnięcie – jednak ostatecznie przetrwał zagrożenie. Od początku drugiej odsłony widoczną przewagę zaczął zyskiwać Polak. Daniel metodycznie okopywał nogi, osłabiając i tak niezbyt imponującą mobilność Jarjisa Danho. Syryjczyk mocno opadł z sił i bardzo sporadycznie decydował się na jakiekolwiek akcje. W trzeciej rundzie doszło do niecodziennego zakończenia tego pojedynku! Danho agresywnie rzucił się z pięściami w stronę Polaka, Daniel pechowo trafił uderzeniem w okolice krocza i sędzia przerwał pojedynek. Zmęczony Jarjis Danho odmówił kontynuowania pojedynku i sędziowie punktowali dwie rundy i półtorej minuty ostatniej odsłony. Daniel Omielańczuk wygrywa przez techniczną decyzję!

Dla Polaka walka na gali w Londynie była piątą, którą stoczył w oktagonie, trzecią którą wygrał!