MMA PLNajnowszeDana WhiteDana White zachwycony po zwycięstwie Kowalkiewicz: To jest niesamowite!

Dana White zachwycony po zwycięstwie Kowalkiewicz: To jest niesamowite!

Historia Karolina Kowalkiewicz (16-7) może być inspiracją dla wielu. 37-latka miała fatalną serię przegranych, a teraz ma za sobą cztery zwycięstwa i powrót do oficjalnego rankingu największej organizacji na świecie. Sobotnie zwycięstwo Polki skomentował prezydent UFC – Dana White.

Kowalkiewicz

Z soboty na niedzielę kolejną walkę stoczyła Karolina Kowalkiewicz. Reprezentantka American Top Team po pełnym dystansie pewną jednogłośną decyzją sędziów pokonała Dianę Belbitę (15-8). Było to starcie byłej mistrzyni KSW z byłą pretendentką do pasa polskiej organizacji.

Kowalkiewicz miała przygotowany świetny game plan. Polka wyprowadzała naprawdę mnóstwo ciosów, a najmocniejszą bronią okazały się podbródkowe. Belbita w pierwszej rundzie przeniosła walkę do parteru, ale Kowalkiewicz wykorzystała okazję i wpięła się w plecy.

W drugiej rundzie również Polka miała przewagę, ale Belbita odgryzała się i wielu mogło twierdzić, że 1 i 2 runda należały do bliskich. Rumunka w końcówce zdobyła obalenie.

W trzeciej rundzie widzieliśmy już totalną dominację w wykonaniu Karoliny. Polka trafiała raz za razem. Po całym dystansie sędziowie ogłosili jednogłośne zwycięstwo naszej reprezentantki.

Dana White zabiera głos!

Dana White prezydent UFC zabrał głos po kolejnym zwycięstwie Karoliny Kowalkiewicz (16-7). Amerykanin był zachwycony!

To jest niesamowite. Nie wspominając o tym, jak wspaniałą osobą ona jest od tego należy zacząć. Gdy widzi się kogoś, kto potrafi wrócić w taki sposób, to robi wrażenie. Nie wiem jak długo ona chce jeszcze walczyć, co chce osiągnąć. Szczególnie patrząc na jej wiek, ale bardzo ją lubię i cieszę się bardzo, że odnosi sukcesy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis