MMA PLDana WhiteDana White o obowiązkowych szczepieniach w UFC. Zdradził czy podda się rygorom sanitarnym

Dana White o obowiązkowych szczepieniach w UFC. Zdradził czy podda się rygorom sanitarnym

Dana White wypowiedział się o potencjalnych obowiązkowych szczepieniach przeciwko COVID-19 w UFC. Sternik największej organizacji MMA na świecie zdradził swój pogląd na ten kontrowersyjny w społeczeństwie temat i jasno zadeklarował czy będzie zmuszał zawodników do przyjęcia szczepionki.

White w rozmowie z TSN odniósł się do sugestii obowiązkowych szczepień, które są wcielane w wiele branż życia społecznego. Obowiązek szczepienia przeciwko COVID-19 w sporcie pojawił się po ogłoszeniu przez władze NFL, że zespoły dotknięte koronawirusem będą przegrywały swoje mecze walkowerem (jeśli nie będzie hokeistów, którzy mogą w danym meczu zagrać).

Na dodatek Stany Zjednoczone zapowiadają, że wstęp na teren USA będą miały tylko i wyłącznie obcokrajowcy zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Dana White o obowiązkowych szczepieniach w UFC. Zdradził czy podda się rygorom sanitarnym

Jaki jest natomiast stosunek Dany White’a do szczepień?

“Nigdy nie powiedziałem nikomu co ma robić ze swoim ciałem Jeśli chcesz się zaszczepić, to to Twoja sprawa. Twój wybór. Nigdy nie usłyszysz ode mnie, że zmuszam ludzi do szczepień. To się nigdy nie wydarzy. W UFC tego nie będzie. Wiem, że są miejsca, w których szczepienie jest wymagane. W Nowym Jorku nie możesz wejść do restauracji czy na siłownię jeśli nie jesteś zaszczepiony i nie możesz tego udowodnić. Niektórzy ludzie są zwalniani z tego obowiązku, ale nie tutaj. Chcesz się zaszczepić? To Twoja sprawa, twoja decyzja, twoje ciało.”

Zobacz także:

Karolina Kowalkiewicz przed UFC 265: Czuję się jak przed moim zawodowym debiutem

Karolina Kowalkiewicz w najbliższy weekend na gali UFC 265 powróci do startów po półtorarocznej przerwie spowodowanej dramatyczną kontuzją oka. Polka w ostatnim pojedynku z Xiaonan Yan doznała złamania kości oczodołu i miała poważny problem ze wzrokiem.

UFC 267: Trzech Polaków na jednej karcie! Mocny rywal Tybury!

Marcin Tybura wraca do klatki UFC! Polak zawalczy na gali UFC 267, a rywalem zawodnika Ankos MMA będzie Alexander Volkov.

Sharks Attack robi kolejną galę! Tym razem w Ciechanowie!

Sharks Attack nie zwalnia tempa. Po świetnej gali w Grudziądzu, tym razem zobaczymy się w Ciechanowie. Już 16 października 2021 roku w oktagon „Rekinów” wejdą – piękne, niebezpieczne i bardzo utalentowane zawodniczki MMA i K1.

Paweł Jóźwiak o Najmanie: Wyślę tę “ikonę” na emeryturę, z której już nie wróci nigdy!

Prezes FEN Paweł Jóźwiak złapał odpowiednie flow i używa go w wypowiedziach o Marcinie Najmanie. Przypominamy, że obaj rzucili sobie wyzwanie do walki w klatce.