Dana White: Jeśli McGregor pokona Aldo, to kolejny pas będzie bronił w Irlandii

Foto: telegraph.co.uk
Foto: telegraph.co.uk

Sen Conora McGregora o stoczeniu walki wieczoru w swojej ojczyźnie –  Irlandii, może się urzeczywistnić pod warunkiem, że “Notorious” pokona Jose Aldo na UFC 194 w walce o pas mistrzowski wagi piórkowej.

Jak powiedział Dana White – prezydent UFC, jeśli McGregor (18-2 MMA, 6-0 UFC) zwycięży z Jose Aldo (25-1 MMA, 7-0 UFC) to dostanie szanse na stoczenie kolejnej walki na sławnym stadionie Croke Park w Dublinie. McGregor miałby być uczestnikiem walki wieczoru, a sam stadion może pomieścić ponad 80 000 osób.

“Jeśli pokona Jose Aldo w grudniu w Las Vegas, to jego kolejna walka odbędzie się na Croke Park.”

“Powiedzieliśmy mu, że kolejny tytuł będzie bronił na Croke Park”

– powiedział Dana White podczas NRL Footy Show w Australii.

UFC 194, gdzie walką wieczoru będzie starcie dwóch aktualnych mistrzów wagi piórkowej Aldo oraz  McGregora, odbędzie się już 12 grudnia na obiekcie MGM Grand Garden Arena w Las Vegas.

Walka o pas mistrzowski kategorii piórkowej, była pierwotnie zaplanowana na UFC 189 w lipcu, ale ze względu na kontuzję żebra,  Jose Aldo musiał wycofać się z walki. Chad Mendes zastąpił mistrza, i obaj – Mendes oraz McGregor walczyli o tymczasowy pas mistrzowski. McGregor pokonał Mendesa przez TKO w drugiej rundzie, tym samym zdobywając tymczasowy pas wagi piórkowej.

White wspominał o obiekcie Croke Park jako potencjalnym miejscu na organizacje gali, ale wytłumaczył też, że jest sporo problemów, które trzeba było by rozwiązać.

“Jeśli chodzi o Croke Park, to jest sporo problemów z organizowaniem tam gali”

– powiedział Dana White, w wywiadzie dla MMAjunkie w styczniu

Najważniejszą przeszkodą są różnice w strefie czasowej. Jeśli chodzi o transmitowanie walk przez platformę pay-per-view, to UFC chciało by się trzymać ustalonej godziny na 22. Jeśli gala miała by się odbyć o 22 według czasu wschodnich Stanów Zjednaczonych, to w Dublinie będzie 3 w nocy.

Są też inne problemy dotyczące UFC.

“Organizując gale w innym kraju tracimy około 25-30 procent użytkowników pay-per-view.”

„Do tego dochodzą koszty przykrycia obiektu, i gwarantuje wam że będzie tam padało. Nie jestem meteorologiem, ale mogę się założyć, że będzie padać.”

– kontynuował Prezydent organizacji

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.