MMA PLUFCDana White broni walki Cejudo vs. Aldo: Jose zasługuje na walkę o pas!

Dana White broni walki Cejudo vs. Aldo: Jose zasługuje na walkę o pas!

9 maja na gali UFC 250 w Sao Paulo dojdzie do pojedynku o mistrzowski pas wagi koguciej między aktualnym mistrzem Henrym Cejudo (15-2) a byłym mistrzem wagi piórkowej Jose Aldo (28-6). Choć wielu ludzi krytykuje przyznanie walki o pas mistrzowski Brazylijczykowi, to szef UFC, Dana White broni tej decyzji.

Skąd krytyka umieszczenia Jose Aldo w roli pretendenta? Ano stąd, że “Scarface” swoją ostatnią walkę… przegrał. Aldo mierzył się ze swoim rodakiem Marlonem Moraesem i przegrał po bliskiej walce i niejednogłośnej decyzji podczas grudniowej gali UFC 245 w Las Vegas.

Co natomiast na temat tamtego starcia Jose Aldo i umieszczenia Brazylijczyka w roli pretendenta myśli Dana White?

“Uważam, że Jose Aldo wygrał tamtą walkę. Sędziowie się pomylili i to Jose Aldo powinien ją wygrać. Cejudo też się z tym zgadza. Po walce napisał mi smsa: ‘Aldo wygrał!”. Potem chciał walczyć z Aldo. Chciał walczyć z legendą, więc to zrobiliśmy.

Ludzie pierdolą głupoty. To będzie niesamowita walka. Aldo absolutnie na nią zasłużył, a na dodatek Cejudo jej chciał. Gość z dwoma pasami różnych dywizji chce walczyć z Aldo, to wiele znaczy! A Cejudo nie jest gościem, który szuka łatwych walk.”