MMA PLNajnowszeBez kategoriiDan Severn o walce Royce vs Hughes

Dan Severn o walce Royce vs Hughes

severn.jpgDan Severn to jeden z pionierów mieszanych sztuk walk. Wszyscy pamiętają jego występy we wczesnych edycjach UFC, oraz niezapomnianą, choć przegraną walkę z legendą oktagonu – Roycem Gracie. "The Beast" nieprzerwanie kontynuje swoją kariere zawodnika MMA od roku 1994. Mimo 52 lat nadal wygrywa walki na ringach różnych organizacji MMA. Dan stoczył bardzo dużo walk i bez względu na ich wynik na pewno można uznać go za eksperta w tej dziedzinie. Gdy więc została ogłoszona wiadomość, że Royce Gracie wraca do oktagonu, aby zmierzyć się z obecnym mistrzem kategorii pół-ciężkiej – Mattem Hughesem, pokusił się o krótkie rozłożenie tego pojedynku na czynniki pierwsze…

Gamrot - Dos Anjos


"Byłem akurat w Kanadzie, gdy prezydent UFC – Dana White ogłosił tą wielką wiadomość. Royce Gracie wraca do oktagonu i będzie walczył z obecnym mistrzem – Mattem Hughesem. Zarówno Gracie jak i Hughes otrzymali wiele braw. Moi fani poprosili mnie, abym przewidział możliwy wynik starcia obu zawodników.

Hughes: Młodszy, silniejszy, szybszy. W kilku walkach dał sobie zajść za plecy przeciwnikowi i w walce z Graciem to byłby poważny błąd. Jest lepszym uderzaczem. Ma dobra kondycję. Jest też wyjątkowo utalentowanym zapaśnikiem. Nie jest jednak typowym zawodnikiem submission 

Gracie: Wyższy. Opanowany gdy się go atakuje. Bardzo dobry zawodnik submission. Ma ograniczone umiejętności walki w stójce. Posiada dobrą kondycję. Nie walczył w turniejach MMA od jakiegoś czasu.

Widzę to tak, że Gracie musi sprowadzić Matta do parteru. Tutaj może wykorzystać przewagę wzrostu i zasięgu. Jeśli to zrobi to zyska przewagę. To może być jednak trudne zadanie patrząc na zapaśnicze zaplecze Hughesa. Matt będzie chciał zatrzymać walkę w stójce, uderzając i kolankując przeciwnika przy każdej okazji. Będzie też wykorzystywał okazję do obaleń i robienia swojego G&P w ostatnich minutach rundy. Jeśli walka będzie trwała w pełnym wymiarze czasu, to Gracie otrzyma bardzo dużą ilość ciosów.

Nie chcę obrażać żadnego fana Royce’a, ale ja właśnie tak widzę przebieg tej walki."

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis