MMA PLNajnowszeBez kategoriiDan Henderson [Po Pride Shockwave 2005]

Dan Henderson [Po Pride Shockwave 2005]

henderson.jpgDan Henderson po wyrównanym pojedynku na Pride Shockwave 2005 pokonał Murilo Bustamante przez niejednogłośną decyzję. Oto co miał do powiedzenie zwycięzca GP wagi pół-średniej na konferencji prasowej po walce.

Gamrot - Dos Anjos
Pride: Jakie to uczucie nosić pas?

Henderson: Naprawdę wspaniałe. Dostać szansę na walkę o ten tytuł i zdobycie go to wspaniałe uczucie.

Pride: To był wyrównany pojedynek. Jaki miałeś plan walki?

Henderson: Moim planem było przejście od stójki do obijania w parterze z góry. Szukałem obalenia, ale on jest niesamowitym, bardzo wszechstronnym fighterem, dużo czasu spędziłem na plecach i decyzja była wyrównana. Miałem dwie albo trzy szanse na nokaut w stójce, a więc było nieźle.

Pride: Jaka była ta walka z Bustamante w porównaniu z poprzednią?

Henderson: Poprzednia była krótka i nie byłem w stanie ocenić, jak dobrym jest fighterem i jakie są jego prawdziwe możliwości. Murilo jest twardym zawodnikiem, więc spodziewałem się, że może dojść do decyzji.

Pride: Byłeś obalany kilka razy z klinczu i za jedną nogę. Czy byłeś tym zaskoczony jako zapaśnik w stylu klasycznym?

Henderson: To nie jest pojedynek w zapasach tylko w MMA. Skoncentrowałem się na agresywnym uderzaniu w stójce i myślę, że dlatego byłem tyle razy obalany.

Pride: Czy doznałeś tego rozcięcia na twarzy od kopnięcia na ziemi?

Henderson: Nie pamiętam gdzie je złapałem. Myślę, że to było w drugiej rundzie. Zdałem sobie z niego sprawę dopiero, kiedy zszedłem do szatni. Mogło to być od uderzenia głową. (śmiech)

Pride: Czy będziesz dalej walczył w wadze pół-średniej?

Henderson: Nadal tego nie wiem. Wszystko zależy od postanowień DSE, ja mogę walczyć w obu kategoriach. Lubię walczyć w średniej i nie stanowi dla mnie problemu zrzucanie wagi do pół-średniej. Ale cieszę się, ze mam wreszcie pas.

Pride: Komu chciałbyś złożyć podziękowania teraz, kiedy zostałeś mistrzem?

Henderson: Moim kolegom z teamu. Mojemu kręgarzowi Ryan’owi Parson. Mojej żonie i rodzinie. Wszystkim, którzy pomagają mi robić to co muszę robić, aby być dobrze przygotowanym. I chciałbym podziękować Pride za danie mi szansy na zdobycie tego pasa. Chcę się nacieszyć tą chwilą.

Pride: Co byś zrobił gdyby Gomi wyzwał Cię na pojedynek?

Henderson: Byłbym szczęśliwy dając mu tą możliwość, ale myślę, że nie byłoby to mądre posunięcie. Gomi to twardy fighter w swojej kategorii wagowej.

źródło: www.pridefc.com
tłumaczenie: Chocim

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis