MMA PLNajnowszeBez kategoriiDamian Grabowski: “W UFC mogłem walczyć w listopadzie 2009 w Anglii”

Damian Grabowski: “W UFC mogłem walczyć w listopadzie 2009 w Anglii”

Zapraszam wszystkich na bardzo obszerny, mega wypasiony wywiad z jednym z najlepszych ciężkich w Polsce – Damianem Grabowskim. Specjalnie dla czytelników MMabloga!

Beast of The East organizuje w czerwcu swoją drugą galę w Polsce, zmierzysz się na niej z Michałem Kitą. Walka ta to bez wątpienia pojedynek o niekwestionowane pierwsze miejsce w polskiej wadze ciężkiej. Co sądzisz o takim zestawieniu dwóch topowych polskich ciężkich, czy wg Ciebie konfrontacja rodaków to dobre rozwiązanie?

Według mnie nie  ma czegoś takiego w zawodowym sporcie jak pierwsze miejsce wagi ciezkiej  w Polsce, ponieważ żeby to określić trzeba by było zrobić Mistrzostwa Polski wagi ciezkiej w MMA. Jest wielu dobrych zawodników, którzy pewnie nigdy z jakiś przyczyn ze sobą nie zawalczą. Dla mnie jest to kolejna walka zawodowa którą mi zaproponowali promotorzy, dostałem pieniądze jakie chciałem i wychodzę  walczyć najlepiej jak potrafię. Nie odpowiem czy jest to dobre rozwiązanie, nie mi to oceniać.To jest sport zawodowy – jest przeciwnik, są pieniądze, będzie walka.

Co sądzisz o Twoim przeciwniku?

Dobry zawodnik. Prywatnie nie znam Michała.

Jak będą wyglądały Twoje przygotowania do walki z Kitą?

Dokładnie tak samo jak każde wcześniejsze przygotowania. Nie zmienia się czegoś co działa bez zarzutu.

Wiem, że podczas przygotowań do swoich walk odwiedzasz także Poznań i Warszawę. Z kim wtedy trenujesz i jak wyglądają takie treningi?

Odwiedzam Poznań. W Warszawie byłem na jednym treningu z Robertem Joczem. W Poznaniu natomiast trenuje z Przemkiem Biskupem, Rafałem Dąbrowskim, Bazą, Jedrzejem Kubskim i chłopakami z Gamenes Team. Treningi boksu będę robił z Psycho Piciem. Dodatkowo do tej walki poproszę o wspólne treningi mojego kolegę  Mateusza Gucmana z Grundwaldu Poznan. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Czy podczas przygotowań do walki z Kitą odwiedzisz stolicę?

Wiesz. Te wszystkie wyjazdy wiążą się z pieniędzmi na jedzenie, spanie itd. A promotorzy płaca Ci dopiero po walce, ale mam nadzieje, że tak. W klubie u Pawła Nastuli jest  wielu dobrych zawodników którzy czynnie startują. Mam nadzieje, że z nimi potrenuję.

Wiem, że MMA to twój zawód i przeciwników się nie wybiera ale powiedz szczerze czy nie wołałbyś walczyć z jakimś mocnym zagranicznym nazwiskiem typu Overeem jak było planowane na pierwszej gali w Gdyni?

Jest tak jak mówisz. Nie chciałem walczyć z Polakiem. Jak zaproponowali mi ta walkę powiedziałem, że wolałbym walczyć z Musasim, ta walka pomimo wyniku odbiła by się oddźwiękiem na świecie. A  z punktu widzenia mojej kariery walka z Michałem nic mi nie daje. Uważam, ze na świecie walka dwóch dobrych Polakow nie odbije się głośnym echem. Jest to pojedynek o którym będzie głośno tylko w Polsce. Jednak mam już to co chciałem, czyli kontrakt z duża organizacją(Bellator FC). Wynegocjowałem satysfakcjonujące dla mnie warunki w tej gali wiec będziemy walczyć. To będzie bardzo dobra walka!

Miachał Kita wypowiadał się o Tobie z wielkim szacunkiem, widać, że Cię nie lekceważy. Jednak jego team jest przekonany, że nie dotrwasz do drugiej rundy. Jakbyś skomentował tak śmiałe stwierdzenie?

Również Go szanuje. Szanuje każdego człowieka a tym bardziej mojego przeciwnika. Na tym polega Sport, tym różni się to od zwykłej bojki pod blokiem a My od chuliganów, że jest szacunek, zasady fair play, jesteśmy na całkiem innej płaszczyźnie o wiele wyższej płaszczyźnie.

Chcą dodać pikanterii całemu zajściu, a co mieli powiedzieć, że go uduszę? Dobrze, że padają takie słowa. Zapewne przyjdzie więcej ludzi a jak Promotorzy będą zadowoleni to może będą jakieś premie bonusy (żart).

Twój przeciwnik trenuje na co dzień w Holandii w Teamie Berta Kopsa razem z takimi sławami jak np. Gegard Mousasi, za jego stójkę odpowiada trener Petere Aersta i Tyrona Sponga, Ty jak powszechnie wiadomo sam jesteś sobie trenerem. Czy nie zastanawiasz się nad wyjazdem na granice, np. do Holandii aby doskonalic swoje umiejętności w profesjonalnych gymach? Teraz, kiedy współpracujesz z BOTE mogłoby być to dość łatwe do zrealizowania.

Póki co ćwiczę z moimi chłopakami z Lutadores, i tez jest dobrze.

Słyszałem, że miałeś przy okazji przygotowań do walki z Overeemem razem z Jankiem Błachowiczem dołączyć do Tomka Drwala w gymie Throwdown. Czy przed walką z Kitą możliwe są wspólne treningi? Może jakaś większa współpraca wchodzi w grę?

Sadze, że z Jankiem będę trenował do tej walki, jeśli chodzi o USA i Tomka to ostatnio nie mam z nim kontaktu, ale do tej walki pozostało już zbyt mało czasu na latanie po świecie, poznawanie nowych miejsc i odczuwanie zmian czasowych. Zostanę w Polsce tutaj tez można zrobić formę życia, to Polska daje mi siłe.

Jesteś trenerem Lutadore Opole. Jak dzielisz czas miedzy karierę zawodniczą, która osiąga coraz wyższy poziom a nie mniej odpowiedzialną rolę trenera
przyszłych zawodników?

Wiesz co, nie dziele tego, trenuje razem z nimi. Są to moi koledzy z treningów i nie ważne ,że niektórzy są ode mnie młodsi o 9-10 lat. Idą mocno do przodu. Są coraz lepsi w Submission i MMA, coraz bardziej groźni i zacieki w walce. Z zawodów Shooto przywozimy medal praktycznie w każdej kategorii, z Amatorskiego MMA podobnie. Powiem Ci, że jeśli wytrwają w treningu to za kilka lat moi zawodnicy będą naprawdę mieszali na zawodowych ringach. Cieszę się będę miał w tym swój wkład.

Co sądzisz o występie Mariusza Pudzianowskiego w KSW? Czy jest to tylko chwyt medialny czy Pudzian ma realne szanse na sukces w tej formule walki?

Ma silną psychikę i potwornie silny organizm toleruje niesamowite obciążenia treningowe, oraz wszystkie te odżywki i suplementy które bierze:). Sadze, że z czasem jak będzie poznawał technikę, to będzie coraz trudniej go pokonać, ale póki co jest to możliwe.

Co myślisz patrząc na to jak naprawdę zdolni zawodnicy dostają za walki pieniądze zupełnie nie adekwatne do ich umiejętności a taki Marcin Najman, który nie jest wg mnie ani gwiazdą sportu ani gwiazdą w ogóle, zgarnia 50 tys. za 44 sekundy walki?

To w ogóle był chyba jakiś żart. On na prawdę dostał 50 tys? Jeśli tak, to chyba zacznę się zastanawiać  nad udziałem w Big Brother, ponieważ chyba tylko za to dostał swoja gaże.

Podczas dwunastej KSW odbył się turniej wagi ciężkiej. Chodziły słuchy, że Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zaproponowali udział również Tobie. Jak wygląda sprawa z KSW, czy negocjujecie jakieś walki?

Była jedna rozmowa w tym  temacie i na tym telefonie skonczyły się negocjacje..

Czy gdyby KSW zaproponowało walkę z Pudzianem, zgodziłbyś się?

Jeśli dostałbym takie pieniadze jak Najman to wychodzę do Pudziana z uśmiechem na ustach, wiesz niektórzy ludzie pracują na takie pieniądze 3-4 lata a Ty masz szanse zarobić to w 10 min. Jeśli za walkę bokserska z Najmanem dostałbym takie pieniądze jak on z Pudzianem to tez podejmuje rękawice z uśmiechem na ustach.

Wiem, ze nie lubisz mówić przed pojedynkiem co dalej po ewentualnej wygranej ale czy rozważałeś swoje możliwości po zwycięstwie z Kita? Czy to prawda, że jeśli to wygrasz to będziesz bardzo blisko UFC?

Mam już kontrakt z inną Amerykanska organizacja a w UFC mogłem walczyć w listopadzie 2009 w Angli. Dostałem bezpośrednio propozycje walki, lecz miałem już na ten sam dzień podpisany kontrakt z Beast of the East i Oveerema. Dlatego musiałem odmówić, potem kontuzja i tak szansa się rozmyła, ale nie załuje. Wróciłem, pokazałem wszystkim, że nadal robie swoje czyli, „wychodzisz i wygrywasz”. Pokonałem drugi raz Staringa, który bardzo chciał rewanżu i był bardzo dobrze przygotowany i silny jak Koń.

Do swoich walk wychodzisz przy niesamowitym utworze szwedzkiej kapeli Sabaton ’40:1′ opowiadającym o heroicznej walce Polskich żołnierzy podczas II wojny światowej. Stawili wtedy nie raz czoła siłom wroga wielokrotnie przewyższającym ich własne. Powiedz nam jak trafiłeś na ten kawałek i jak to się stało, że to właśnie przy nim wychodzisz do swoich walk?

Ktoś mi go chyba polecił i pierwszy raz gdy go słuchałem jednocześnie czytając słowa… ciarki przeszły mi po plecach poczułem się dobrze i już wiedziałem, że ten utwór niesamowicie mnie nakręcą – wiedziałem, że będę wychodził do tej piosenki.

Czy to jest właśnie muzyka jakiej słuchasz czy ten utwór przypadł Ci do gustu tylko ze względu na treść?

Słucham praktycznie wszystkiego co wpadnie mi w przysłowiowe ucho. A ta piosenka idealnie pasuje do tego co robie, muzyka jest dobra a słowa jeszcze lepsze.

Jak wygląda Twoje przygotowanie mentalne przed walką?

Dużo czasu spędzam z Aleksandrem Mędralą. Facet jest tak pozytywnym i optymistycznie nastawianym gościem i ma takie poczucie humoru, że myślisz kompletnie o czymś innym i wciąż się śmiejesz:)

Dziekuje MMAblog za wywiad i Pozdrawiam  Wszystkich Fanow sportów walki w Polsce!!! Serdecznie zapraszam na Gale do Gdyni. To będzie bardzo emocjonujaca noc!

Gamrot - Dos Anjos

Zapraszam wszystkich na bardzo obszerny, mega wypasiony wywiad z jednym z najlepszych ciężkich w Polsce – Damianem Grabowskim. Specjalnie dla czytelników MMabloga!

Beast of The East organizuje w czerwcu swoją drugą galę w Polsce, zmierzysz się na niej z Michałem Kitą. Walka ta to bez wątpienia pojedynek o niekwestionowane pierwsze miejsce w polskiej wadze ciężkiej. Co sądzisz o takim zestawieniu dwóch topowych polskich ciężkich, czy wg Ciebie konfrontacja rodaków to dobre rozwiązanie?

Według mnie nie  ma czegoś takiego w zawodowym sporcie jak pierwsze miejsce wagi ciezkiej  w Polsce, ponieważ żeby to określić trzeba by było zrobić Mistrzostwa Polski wagi ciezkiej w MMA. Jest wielu dobrych zawodników, którzy pewnie nigdy z jakiś przyczyn ze sobą nie zawalczą. Dla mnie jest to kolejna walka zawodowa którą mi zaproponowali promotorzy, dostałem pieniądze jakie chciałem i wychodzę  walczyć najlepiej jak potrafię. Nie odpowiem czy jest to dobre rozwiązanie, nie mi to oceniać.To jest sport zawodowy – jest przeciwnik, są pieniądze, będzie walka.

Co sądzisz o Twoim przeciwniku?

Dobry zawodnik. Prywatnie nie znam Michała.

Jak będą wyglądały Twoje przygotowania do walki z Kitą?

Dokładnie tak samo jak każde wcześniejsze przygotowania. Nie zmienia się czegoś co działa bez zarzutu.

Wiem, że podczas przygotowań do swoich walk odwiedzasz także Poznań i Warszawę. Z kim wtedy trenujesz i jak wyglądają takie treningi?

Odwiedzam Poznań. W Warszawie byłem na jednym treningu z Robertem Joczem. W Poznaniu natomiast trenuje z Przemkiem Biskupem, Rafałem Dąbrowskim, Bazą, Jedrzejem Kubskim i chłopakami z Gamenes Team. Treningi boksu będę robił z Psycho Piciem. Dodatkowo do tej walki poproszę o wspólne treningi mojego kolegę  Mateusza Gucmana z Grundwaldu Poznan. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Czy podczas przygotowań do walki z Kitą odwiedzisz stolicę?

Wiesz. Te wszystkie wyjazdy wiążą się z pieniędzmi na jedzenie, spanie itd. A promotorzy płaca Ci dopiero po walce, ale mam nadzieje, że tak. W klubie u Pawła Nastuli jest  wielu dobrych zawodników którzy czynnie startują. Mam nadzieje, że z nimi potrenuję.

Wiem, że MMA to twój zawód i przeciwników się nie wybiera ale powiedz szczerze czy nie wołałbyś walczyć z jakimś mocnym zagranicznym nazwiskiem typu Overeem jak było planowane na pierwszej gali w Gdyni?

Jest tak jak mówisz. Nie chciałem walczyć z Polakiem. Jak zaproponowali mi ta walkę powiedziałem, że wolałbym walczyć z Musasim, ta walka pomimo wyniku odbiła by się oddźwiękiem na świecie. A  z punktu widzenia mojej kariery walka z Michałem nic mi nie daje. Uważam, ze na świecie walka dwóch dobrych Polakow nie odbije się głośnym echem. Jest to pojedynek o którym będzie głośno tylko w Polsce. Jednak mam już to co chciałem, czyli kontrakt z duża organizacją(Bellator FC). Wynegocjowałem satysfakcjonujące dla mnie warunki w tej gali wiec będziemy walczyć. To będzie bardzo dobra walka!

Miachał Kita wypowiadał się o Tobie z wielkim szacunkiem, widać, że Cię nie lekceważy. Jednak jego team jest przekonany, że nie dotrwasz do drugiej rundy. Jakbyś skomentował tak śmiałe stwierdzenie?

Również Go szanuje. Szanuje każdego człowieka a tym bardziej mojego przeciwnika. Na tym polega Sport, tym różni się to od zwykłej bojki pod blokiem a My od chuliganów, że jest szacunek, zasady fair play, jesteśmy na całkiem innej płaszczyźnie o wiele wyższej płaszczyźnie.

Chcą dodać pikanterii całemu zajściu, a co mieli powiedzieć, że go uduszę? Dobrze, że padają takie słowa. Zapewne przyjdzie więcej ludzi a jak Promotorzy będą zadowoleni to może będą jakieś premie bonusy (żart).

Twój przeciwnik trenuje na co dzień w Holandii w Teamie Berta Kopsa razem z takimi sławami jak np. Gegard Mousasi, za jego stójkę odpowiada trener Petere Aersta i Tyrona Sponga, Ty jak powszechnie wiadomo sam jesteś sobie trenerem. Czy nie zastanawiasz się nad wyjazdem na granice, np. do Holandii aby doskonalic swoje umiejętności w profesjonalnych gymach? Teraz, kiedy współpracujesz z BOTE mogłoby być to dość łatwe do zrealizowania.

Póki co ćwiczę z moimi chłopakami z Lutadores, i tez jest dobrze.

Słyszałem, że miałeś przy okazji przygotowań do walki z Overeemem razem z Jankiem Błachowiczem dołączyć do Tomka Drwala w gymie Throwdown. Czy przed walką z Kitą możliwe są wspólne treningi? Może jakaś większa współpraca wchodzi w grę?

Sadze, że z Jankiem będę trenował do tej walki, jeśli chodzi o USA i Tomka to ostatnio nie mam z nim kontaktu, ale do tej walki pozostało już zbyt mało czasu na latanie po świecie, poznawanie nowych miejsc i odczuwanie zmian czasowych. Zostanę w Polsce tutaj tez można zrobić formę życia, to Polska daje mi siłe.

Jesteś trenerem Lutadore Opole. Jak dzielisz czas miedzy karierę zawodniczą, która osiąga coraz wyższy poziom a nie mniej odpowiedzialną rolę trenera
przyszłych zawodników?

Wiesz co, nie dziele tego, trenuje razem z nimi. Są to moi koledzy z treningów i nie ważne ,że niektórzy są ode mnie młodsi o 9-10 lat. Idą mocno do przodu. Są coraz lepsi w Submission i MMA, coraz bardziej groźni i zacieki w walce. Z zawodów Shooto przywozimy medal praktycznie w każdej kategorii, z Amatorskiego MMA podobnie. Powiem Ci, że jeśli wytrwają w treningu to za kilka lat moi zawodnicy będą naprawdę mieszali na zawodowych ringach. Cieszę się będę miał w tym swój wkład.

Co sądzisz o występie Mariusza Pudzianowskiego w KSW? Czy jest to tylko chwyt medialny czy Pudzian ma realne szanse na sukces w tej formule walki?

Ma silną psychikę i potwornie silny organizm toleruje niesamowite obciążenia treningowe, oraz wszystkie te odżywki i suplementy które bierze:). Sadze, że z czasem jak będzie poznawał technikę, to będzie coraz trudniej go pokonać, ale póki co jest to możliwe.

Co myślisz patrząc na to jak naprawdę zdolni zawodnicy dostają za walki pieniądze zupełnie nie adekwatne do ich umiejętności a taki Marcin Najman, który nie jest wg mnie ani gwiazdą sportu ani gwiazdą w ogóle, zgarnia 50 tys. za 44 sekundy walki?

To w ogóle był chyba jakiś żart. On na prawdę dostał 50 tys? Jeśli tak, to chyba zacznę się zastanawiać  nad udziałem w Big Brother, ponieważ chyba tylko za to dostał swoja gaże.

Podczas dwunastej KSW odbył się turniej wagi ciężkiej. Chodziły słuchy, że Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zaproponowali udział również Tobie. Jak wygląda sprawa z KSW, czy negocjujecie jakieś walki?

Była jedna rozmowa w tym  temacie i na tym telefonie skonczyły się negocjacje..

Czy gdyby KSW zaproponowało walkę z Pudzianem, zgodziłbyś się?

Jeśli dostałbym takie pieniadze jak Najman to wychodzę do Pudziana z uśmiechem na ustach, wiesz niektórzy ludzie pracują na takie pieniądze 3-4 lata a Ty masz szanse zarobić to w 10 min. Jeśli za walkę bokserska z Najmanem dostałbym takie pieniądze jak on z Pudzianem to tez podejmuje rękawice z uśmiechem na ustach.

Wiem, ze nie lubisz mówić przed pojedynkiem co dalej po ewentualnej wygranej ale czy rozważałeś swoje możliwości po zwycięstwie z Kita? Czy to prawda, że jeśli to wygrasz to będziesz bardzo blisko UFC?

Mam już kontrakt z inną Amerykanska organizacja a w UFC mogłem walczyć w listopadzie 2009 w Angli. Dostałem bezpośrednio propozycje walki, lecz miałem już na ten sam dzień podpisany kontrakt z Beast of the East i Oveerema. Dlatego musiałem odmówić, potem kontuzja i tak szansa się rozmyła, ale nie załuje. Wróciłem, pokazałem wszystkim, że nadal robie swoje czyli, „wychodzisz i wygrywasz”. Pokonałem drugi raz Staringa, który bardzo chciał rewanżu i był bardzo dobrze przygotowany i silny jak Koń.

Do swoich walk wychodzisz przy niesamowitym utworze szwedzkiej kapeli Sabaton ’40:1′ opowiadającym o heroicznej walce Polskich żołnierzy podczas II wojny światowej. Stawili wtedy nie raz czoła siłom wroga wielokrotnie przewyższającym ich własne. Powiedz nam jak trafiłeś na ten kawałek i jak to się stało, że to właśnie przy nim wychodzisz do swoich walk?

Ktoś mi go chyba polecił i pierwszy raz gdy go słuchałem jednocześnie czytając słowa… ciarki przeszły mi po plecach poczułem się dobrze i już wiedziałem, że ten utwór niesamowicie mnie nakręcą – wiedziałem, że będę wychodził do tej piosenki.

Czy to jest właśnie muzyka jakiej słuchasz czy ten utwór przypadł Ci do gustu tylko ze względu na treść?

Słucham praktycznie wszystkiego co wpadnie mi w przysłowiowe ucho. A ta piosenka idealnie pasuje do tego co robie, muzyka jest dobra a słowa jeszcze lepsze.

Jak wygląda Twoje przygotowanie mentalne przed walką?

Dużo czasu spędzam z Aleksandrem Mędralą. Facet jest tak pozytywnym i optymistycznie nastawianym gościem i ma takie poczucie humoru, że myślisz kompletnie o czymś innym i wciąż się śmiejesz:)

Dziekuje MMAblog za wywiad i Pozdrawiam  Wszystkich Fanow sportów walki w Polsce!!! Serdecznie zapraszam na Gale do Gdyni. To będzie bardzo emocjonujaca noc!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis