MMA PLNajnowszeKSWCzystki w KSW. Zwolniono aż 11 zawodników!

Czystki w KSW. Zwolniono aż 11 zawodników!

Najlepsza organizacja nad Wisłą rok 2024 zaczyna od sporych zwolnień wśród swoich zawodników, żegnając aż 11 osób.

KSW zwolnienia
Foto: dsfchallenge

Jak podał portal MMA Top News – 11 zawodników opuściło szeregi federacji KSW. Organizacja postanowiła nie przedłużać kontraktu z: Sophia Bagishvili, Sara Luzar Smajic, Bruno Santos, Gustavo Oliveira, Fabian Łuczak, Vabislav Falbyichuk, Donovan Desmae, Niklas Bäckström, Mateusz Janur, Jason Wilnis i Michał Kita. Niektórzy znaleźli już innego pracodawcę, chociażby Donovan Desmae czy Luzar Smajić, którzy związali się z Oktagon MMA.

Spora część z tego grona od dłuższego czasu nie uczestniczyło w wydarzeniach organizowanych przez KSW, tocząc pojedynki pod banderami innych marek. Zdecydowanie największym nazwiskiem i zaskoczeniem z wymienionej jedenastki jest Michał Kita.

Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, zdradził, że federacja nie doszła z Michałem do porozumienia w kwestii finansów, tym samym podjęto decyzję, by nie przedłużać kontraktu z byłym pretendentem do pasa wagi ciężkiej. Masakra z KSW związany był od 2020 roku. Kita stoczył siedem walk, kończąc z bilansem 3-4. Ostatni występ zanotował na lutowym KSW 79, na którym pokonał Daniela Omielańczuka przez TKO w 3. rundzie.

ZOBACZ TAKŻE: OFICJALNIE: Varela i Szczepaniak na KSW 93 w Paryżu!

Na ten moment nieznane są dalsze losy 43-latka, ale raczej nie powinien mieć problemu ze znalezieniem nowego miejsca pracy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis