MMA PLArchiwumBez kategoriiCzy to naprawdę koniec IFL ?

Czy to naprawdę koniec IFL ?

MMA.pl największym portalem

6075uv6.jpg

Jakieś dwa lata temu, kiedy IFL dopiero startowało, wszyscy mieli nadzieję, że pojawiła się w końcu konkurencja dla UFC. Przemawiały za tym, kontrakty z TV, z topowymi zawodnikami. A w tej chwili zanosi się, że IFL podąża drogą BODOG, czy PRIDE

Ostatnie oświadczenie IFL o odwołaniu najbliższej gali “ze względu na aktualną kondycję finansową firmy”, nie wróży tej federacji dobrze na przyszłość. W raporcie finansowym ( obowiązkowym w USA ), możemy przeczytać iż firma w dwa lata przyniosła $31 milionów straty !

Założyciele IFL Kurt Otto i Gareb Shamus, opuścili firmę już w listopadzie zeszłego roku ( Otto ) i pod koniec maja ( Shamus). Na pokładzie “Tytanika” został tylko Prezes Jay Larkin, który planuje “rewolucję” w firmie, do której należy IFL.

Oświadczenie wydane przez IFL, iż zawodnicy dostaną pozwolenia na walki w innych federacjach, pozwala mieć nadzieję, że zarząd firmy naprawdę czyni starania, by uratować IFL. I tak czołówka zawodników IFL Markham, Zac George i Mark Miller będą walczyć w debiutanckiej gali Adrenaline.

Na dzień dzisiejszy pomimo odwołania jednej z gal, IFL pozostaje w grez wspólnie z Strikeforce, Adrenaline, Affliction czy EliteXC.

Źródło: Perfekt-TV

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis