MMA PLNajnowszeUFCCory Sandhagen o anulowaniu jego walki z Frankiem Edgarem: UFC zrobiło błąd

Cory Sandhagen o anulowaniu jego walki z Frankiem Edgarem: UFC zrobiło błąd

Rozpędzony pięcioma zwycięstwami w UFC z rzędu, Cory Sandhagen (12-1) jest zawiedziony decyzją Frankiego Edgara (23-7-1) o przyjęciu walki wieczoru gali UFC Busan, kosztem walki z nim.

frankie edgar kontuzja ufc denver
Foto: Nov 12, 2016; New York, NY, USA; Frankie Edgar (red gloves) defeats Jeremy Stephens (blue gloves) during UFC 205 at Madison Square Garden. Mandatory Credit: Adam Hunger-USA TODAY Sports

Sandhagen miał nadzieję na zaistnienie w świadomości fanów UFC poprzez pokonanie byłego mistrza i zawodnika uznawanego ciągle za światową czołówkę. Obaj zawodnicy mieli zmierzyć się 25 stycznia w Raleigh, ale Frankie Edgar zgodził się zastąpić kontuzjowanego Briana Ortegę w walce z “Koreańskim Zombie” i jego starcie z Sandhagenem zostało anulowane.

Sandhagen przedstawił oświadczenie dziennikarzowi ESPN, Arielowi Helwaniemu, któremu przedstawia swój punkt widzenia na decyzję Edgara:

“To nie fajnie, że Frankie zrobił coś takiego. Nie wiem, czy pieniądze odegrały największą rolę w tej sytuacji, ale myślałem, że ten facet będzie chciał zacząć kolejny marsz po walkę o pas i będzie chciał nazwać się najlepszym zawodnikiem na świecie. Myślałem, że z Frankiego jest właśnie taki wojownik.

Ale zrobił, co chciał. To smutne, że jego wartości gdzieś się rozmyły i teraz podejmuje się walki, która nie doprowadzi go do celu, czyli walki o pas. A walka ze mną mogłaby mu to dać.

Oczywiście, UFC próbuje wykonać swoją pracę najlepiej jak może i próbuje uratować ważną kartę, ale jednocześnie tracą szansę na wypromowanie nowej gwiazdy, jaką ja mogę być. Fani w Raleigh będą zawiedzeni.”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis