MMA PLInneConor McGregor – inwestuj jak mistrz!

Conor McGregor – inwestuj jak mistrz!

Conor McGregor to postać niezwykła. Wybitny sportowiec a zarazem mistrz marketingu. Irlandczyk przeszedł trudną drogę. Na początku ledwo wiązał koniec z końcem a teraz jest multimilionerem.

Conor McGregor inwestuj
Foto: XTB

Droga od bezrobocia do gwiazdy UFC

Conor McGregor początkowo interesował się piłką nożną, ale z czasem jego zainteresowania przekierowały sią na sporty. W wieku 12 lat rozpoczął treningi w lokalnym klubie bokserskim. Potem zaczął też trenować kickboxing i jiujitsu. Jego dzieciństwo i wczesne dzieciństwo nie były łatwe. Był ofiarą nękania i bity przez inne dzieci w szkole. Potem miał problem ze znalezieniem pracy. Udało mu się zatrudnić jako pomocnik hydrualika. Irlandczyk był na tyle ambitny, że nawet pomimo pracy przez 12 godzin dziennie znajdował czas na treningi MMA.

W końcu McGegor podjął trudną i ryzykowna decyzję. Porzucił swoją pracę i postanowił w pełni skupić się na MMA. Swój zawodowy debiut zaliczył w wieku 18 lat. Początkowo trenował z zawodnikiem UFC Tomem Eganem, później trafił zaś pod skrzydła Johna Kavangha. Po wygraniu 5 z 6 pierwszych walk w 2010 roku trafił do czołowej brytyjskiej organizacji – Cage Warriors. W debiucie przegrał co prawda z czołowym irlandzkim zawodnikiem Josephem Dufffym, ale nie zraził i w końcu dopiął swego. Wygrywał kolejne pojedynki, po drodze zaliczając też polski akcent – zwycięstwo z Arturem “Kornikiem Sowińskim”. W końcu w 2012 roku zdobył pasy mistrzowskie w kategorii piórkowej oraz lekkiej.

Sukcesy te okazały się przepustką do podpisania kontraktu z największą organizacją MMA na świecie, czyli UFC. “Notorious’ szybko stał się gwiazdą za Oceanem. Walczył bardzo efektownie i wygrywał kolejne pojedynki, ale to nie wszystko. Przy okazji kreował bowiem fascynująca dla fanów postać a na konferencjach prasowych dawał prawdziwe show. Brylował też w mediach społecznościowych. To wszystko sprawiło, że stał się prawdziwą gwiazdą, która potrafi sprzedać PPV jak mało kto. Do tej pory gale z jego udziałem należą do najbardziej dochodowych wydarzeń w historii organizacji, jeśli chodzi o wpływy z PPV. Rekord należy do gali UFC 229, podczas której mierzył się z Khabibem Nurmagomedovem. W ścisłej czołówce znajdują się też jego walki z Natem Diazem (dwie), Eddiem Alvarazem czy Jose Aldo.

McGregor pokazał, że potrafi “sprzedać” nawet swoją walkę bokserską zarabiając prawdziwe krocie za starcie z Floydem Mayweatherem Juniorem. Zasługi Irlandczyka dla popularyzacji MMA są absolutnie niepodważalne. Można wręcz rzec, że stał się globalnym ambasadorem MMA. McGregor jest również ambasadorem polskiej platformy XTB.

Sukces nie tylko na arenie sportowej

Conor McGegor to nie tylko wybitny sportowiec, ale również święcący sukcesy biznesmen, który umiejętnie potrafi inwestować zarabiane przez siebie pieniądze.

Irlandczyk stworzył i rozwinął swoją własną markę whiskey “Proper Twelve”. Początkowo alkohol ten pojawił się w jego rodzinnej Irlandii i USA, potem zaś na innych rynkach, w tym również w Polsce. W 2021 roku ‘Notorious” sprzedał swoje udziały za astronomiczną kwotę 600 milionów dolarów. Głównie dzięki temu został najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie według magazynu Forbes wyprzedzając m.in. takie tuzy światowego sportu jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy LeBron James.

McGregor dzięki swoim sukcesom związał się kontraktami reklamowymi z wieloma markami takimi jak Beats by Dre, Monster Energy, Reebok, Bud Light czy Burger King. Irlandczyk zarabiał też choćby na promowaniu firmy bukmacherskiej DraftKings, gry mobilnej Dystopia: Contest of Heroes czy marki Roots of Fight.

Zaangażowanie, determinacja, ciągły rozwój i nauka pozwoliły McGregorowi na osiągnięciu wielkich sukcesów zarówno na polu sportowym jak i finansowym. Bycie dobrym inwestorem w wielu aspektach jest podobne do zawodowego sportu. Trzeba poszerzać swoją wiedzę, aby jak najlepiej dostosowywać się do zmieniających się warunków. Odpowiednia edukacja jest bardzo pomocna również w działaniach na rynkach finansowych. Teraz dzięki XTB możesz za darmo poszerzyć swoją wiedzę również w tym aspekcie.

Zobacz także:

Łukasz “Juras” Jurkowski o walce we freakach: Miałem propozycje, ale ja nie jestem najtańszym zawodnikiem! Widzieliście?

Człowiek potrafiący w polskim MMA ciągnąć kilka srok za ogon na raz – Łukasz “Juras” Jurkowski gościł w programie internetowym u twórcy wywiadów Winiego, gdzie opowiedział o potencjalnej walce we freakowej organizacji.

Zawodnik PRIME prosi o pomoc i organizuje zbiórkę: Nie będę miał, gdzie mieszkać! Co wy na to?

Kuba Lasik postanowił zorganizować zbiórkę. Freak fighter zapewnia, że zaraz może nie mieć, gdzie mieszkać. To nie pierwszy raz, gdy przy Lasiku pojawiają się duże kontrowersje, bowiem był on jednym z właścicieli ”AlkoMaster”, a wiemy jaka afera powstała po pierwszej edycji.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis