MMA PLConor McGregorConor McGregor chciał walczyć z Frankiem Edgarem na UFC 222. Powrót już wkrótce?

Conor McGregor chciał walczyć z Frankiem Edgarem na UFC 222. Powrót już wkrótce?

Foto: Oregon Sport News

Aktualny (jeszcze) mistrz kategorii lekkiej UFC, Conor McGregor (21-3) oświadczył na swoim profilu na Instagramie, że planował wejść w zastępstwo za kontuzjowanego Maxa Hollowaya (19-3) i zmierzyć się z Frankiem Edgarem (22-5-1) na UFC 222 w Las Vegas. Ostatecznie jednak UFC zdecydowało się na opcję, w której to rywalem Edgara został Brian Ortega (13-0, 1 N/C), natomiast walką wieczoru pojedynek o pas kategorii piórkowej kobiet – Cristiane „Cyborg” Justino (19-1, 1 N/C) vs. Yana Kunitskaya (10-3, 1 N/C).

Z treści postu można również wywnioskować, że Irlandczyk zamierza wkrótce wrócić do oktagonu.

“Znowu walczę. Kropka.
Jestem w tym najlepszy.
Chciałem  wystąpić na UFC 222, żeby zmierzyć się z Frankiem Edgarem, kiedy Max Holloway wypadł z walki, ale powiedziano mi, że jest zbyt mało czasu, aby wygenerować odpowiednie zyski, których UFC potrzebuje.
Byłem podekscytowany możliwością wskoczenia do walki w kategorii piórkowej w ostatniej chwili bez całej tej reszty spraw związanych związanych z tym. Proszę uszanujcie jak wiele wysiłku wkładam w to.
Na szczycie.
Jestem tutaj.
Teraz oni muszą po mnie przyjść, bo ja tu jestem.
Z poważaniem.
Champ Champ”

Jak twierdzi jednak menadżer Edgar, Ali Abdelaziz oświadczenie McGregora mija się z prawdą (słowa według relacji dziennikarza ESPN, Bretta Okamoto)

“On jest kupą g**na. To kłamca. Powinine walczyć z Frankiem dwa lata temu”

Sam Abdelaziz na swoim Twitterze również dobitnie podsumował Irlandczyka

“Prawda jest taka, że McGregor to dz**ka”