MMA PLNajnowszeUFCCody Garbrandt zmierzy się z Deivesonem Figueiredo! Walka dodana do rozpiski UFC 300

Cody Garbrandt zmierzy się z Deivesonem Figueiredo! Walka dodana do rozpiski UFC 300

Fenomenalne zestawienie w wadze koguciej – przynajmniej na papierze – zostało dodane do rozpiski UFC 300. Dwóch byłych mistrzów organizacji, Cody Garbrandt i Deiveson Figueiredo, zmierzą się w ramach kwietniowej gali.

Garbrandt vs Figueiredo
Foto: MMA Junkie

Na jubileuszowym wydarzeniu największej federacji MMA na świecie, które odbędzie się 13 kwietnia w Las Vegas, dojdzie do starcia pomiędzy byłym mistrzem Codym Garbrandtem (14-5) a byłym czempionem 125 funtów Deivesonem Figueiredo (22-3-1).

Panowie mieli spotkać się już w 2020 roku, ale No Love zerwał wtedy biceps, pojedynek został ostatecznie odwołany.

Cody Garbrandt złoto zdobył w 2016 roku, demolując panującego wówczas Dominicka Cruza. Amerykanin zaprezentował się fenomenalnie, jednak nie zdołał utrzymać takiej formy. Po walce z Cruzem dwukrotnie rozbił go TJ. Dillashaw. Następnie przegrał kolejne pięć walk, mierząc się z wszelakimi kontuzjami. Ostatnio powrócił jednak na zwycięską ścieżkę, pokonując decyzją Trevina Jonesa oraz nokautując Briana Kellehera.

Deiveson Figueiredo klęską zakończył tetralogie z Brandonem Moreno i przeniósł się do kategorii koguciej, gdzie w debiucie pewnie pokonał Roba Fonta.

ZOBACZ TAKŻE: Wiemy ile Francis N’Gannou ma zarobić za drugą walkę w boksie! Ogromna wypłata!

Murowanym faworytem wydaje się być Brazylijczyk, choć nie można skreślać Garbrandta, który powinien przeważać szybkościowo. Pytanie, czy Amerykanin zdoła przetrzymać napór słynącego ze stalowych pięści Figueiredo. Zapowiada się kapitalny bój!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis