MMA PLNajnowszeRWCByły reprezentant Polski w piłce ręcznej zadebiutuje w MMA na RWC 3. Rywalem… były zawodnik FAME MMA

Były reprezentant Polski w piłce ręcznej zadebiutuje w MMA na RWC 3. Rywalem… były zawodnik FAME MMA

Pełna sukcesów kariera szczypiornisty to za mało. Damian Kostrzewa (0-0) zamienił boisko na oktagon i zadebiutuje na gali RWC 3 w Gdyni. Gdańszczanin zmierzy się z uczestnikiem FAME MMA 2 Piotrem Czapiewskim (0-1).

Reprezentant polski piłka ręczna MMA
Foto: PAP

Kostrzewa miał przyjemność grać w kadrze Polski pod opieką Bogdana Wenty. W barwach Vive Kielce zdołał wystąpić w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Chambéry Savoie. W sezonie 2012/2013 grając w Stali Mielec został królem strzelców polskiej superligi. Oprócz tego w tym samym roku został wybranym najlepszym lewoskrzydłowym nad Wisłą. Rok temu w wieku 30 lat postanowił zakończyć karierę, aby móc się spełniać w MMA.

Były szczypiornista od dziecka marzył o karierze wojownika. Obecnie umiejętności szlifuje w trójmiejskim Brzostek Top Team i 5 lipca zaliczy swój zawodowy debiut w MMA.

“Przez 2/3 swojego życia trenowałem piłkę ręczną, lat grałem zawodowo, a teraz zająłem się sportami walki. Zawsze marzyłem, aby spróbować sportu indywidualnego. Jestem sportowcem z krwi i kości, uprawiam go od 20 lat. Jestem pewien, że podjąłem dobrą decyzję. Gdzie będzie szczyt? Dowiemy się za jakiś czas.

Od najmłodszych lat mój ojciec interesował się sztukami walki i zaczepił we mnie to. Ja również dużo interesowałem się MMA i boksem. Po głowie dostałem nie raz i jeszcze nie raz dostanę, ale wiem, że tylko tak nauczę się walczyć.”

Damian Kostrzewa stanie naprzeciw Piotra Czapiewskiego, czyli strongmana, który miał już okazję zadebiutować w MMA. Podczas gali FAME MMA 2 “Czapi” zmierzył się z “Walusiem”, ale nie pokazał się z najlepszej strony i przegrał ten pojedynek.

Piłkarz reprezentacji Polski zadebiutuje w MMA na gali RWC

Piłkarz reprezentacji Polski zadebiutuje w MMA na gali #RWC. 💯🇵🇱👊Do naszej federacji dołącza piłkarz ręczny Damian Kostrzewa: ➡️ Były reprezentant Kadry Polski 🇵🇱➡️ Najlepszy strzelec superligi (sezon 2012/2013) 🤾‍♂️➡️ Ponad 1100 bramek w superlidze 🔝➡️ Najlepszy lewoskrzydłowy Superligi według Sportowych Faktów (2012/2013)🥇Obserwowaliśmy Damiana od dłuższego czasu. Wiemy z jak dobrym zapleczem motorycznym i kondycyjnym przechodził do treningów MMA 💪 Elementy sportów walki były w treningu Damiana od zawsze. 👊 Teraz skupił się na nich w stu procentach. 💯 Za przygotowanie Damiana odpowiedzialny jest zespół Trener Maciej Brzostek / Brzostek Top Team. 💪🔸 Podczas RWC 2 – Golina – 13 Kwietnia ogłosimy naszą kolejną galę a kibice poznają rywala Damiana 🔸Damian Kostrzewa to czas na nowe sportowe wyzwania i spełnianie marzeń. 👊💪

Opublikowany przez Rocky Warriors Cartel Wtorek, 2 kwietnia 2019

Rocky Warriors Cartel odbędzie się 5 lipca w Gdyni. W starciu wieczoru wystąpi Kacper Formela (9-2). Oprócz tego zobaczymy pojedynki Adriana Bartosińskiego (3-0) z Ireneuszem Szydłowskim (7-2) oraz  Łukasza Góreckiego (3-1) z Kacprem Bróździakiem (2-0).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis