MMA PLNajnowszeUFCByły mistrz UFC kwestionuje umiejętności Alexa Pereiry: Jego zapasy są tak kiepskie jak boks Bena Askrena

Były mistrz UFC kwestionuje umiejętności Alexa Pereiry: Jego zapasy są tak kiepskie jak boks Bena Askrena

Były mistrz wagi średniej UFC kwestionuje umiejętności aktualnego mistrza wagi półciężkiej Alexa Pereiry. Uważa, iż Brazylijczyk nie został jeszcze poważnie przetestowany w zapasach.

umiejętności Alexa Pereiry

Mowa o Chrisie Weidmanie. Amerykanin w mocnych słowach wypowiedział się o brazylijskim mistrzu UFC, który swój tytuł w wadze półciężkiej obronił po raz pierwszy na jubileuszowej gali UFC 300, kiedy to w pierwszej rundzie znokautował Jamahala Hilla:

Były mistrz UFC kwestionuje umiejętności Alexa Pereiry: Jego zapasy są tak kiepskie jak boks Bena Askrena

Mimo iż opinia publiczna bliska jest stwierdzenia, iż Alex Pereira to najlepszy mistrz UFC od wielu lat, to Chris Weidman dostrzega poważne braki w jego zawodniczym arsenale.

W podcaście “Believe You Me” porównał nawet Pereirę do będącego przedmiotem drwin na końcowym etapie kariery w sportach walki – Bena Askrena:

“Ciężko mi oceniać Pereirę, bo widzę wielkie luki w jego zapasach, a na dodatek on tak naprawdę nigdy nie walczył z zapaśnikami. To naprawdę szaleństwo, widząc to, czego dokonał do tej pory. To tak, jakby Ben Askren przyszedł do UFC i został wielokrotnym mistrzem dwóch dywizji wagowych, nie potrafiąc tak naprawdę boksować. Ludzie patrzyli na Askrena i zadawali sobie pytania: Jak on mógł zostać mistrzem świata?

A zostawał i to w Bellatorze i w One Chapionship. Ten gość miał niesamowitą karierę, nie zadając ciosów. To samo jest z Alexem Pereirą. Jego zapasy są tak samo kiepskie jak boks Bena Askrena.”

A Wy jak uważacie – czy Alex Pereira nie został jeszcze przetestowany zapaśniczo w swojej zawodniczej karierze? Jeśli nie, to czy UFC zestawi go kiedyś z klasycznym zapaśnikiem?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis