Były mistrz Glory, Robin van Roosmalen będzie teraz walczył tylko w MMA

Foto: Glory
Foto: Glory

Robin van Roosmalen (2-0) ogłosił, iż zamierza teraz całkowicie zająć się MMA. Holenderski kickboxer, były mistrz świata prestiżowej organizacji Glory ma za sobą już dwa występy w MMA, jednak teraz postanowił porzucić kickboxing właśnie na rzecz mieszanych sztuk walki.

Wypowiedź zawodnika przytoczono w oficjalnym oświadczeniu jego grupy menadżerskiej Paradigm Sport Managment.

„Po 10 latach rywalizowania na najwyższym poziomie w kickboxingu  z dumą ogłaszam, że będę zajmował się teraz tylko i wyłącznie MMA. Trenuję w światowej klasy zespole Hard Knock 365 i wiem, że mogę natychmiast być znaczący dla największych światowych organizacji. Jestem podekscytowany współpracą z Audie Attarem, Timem Simpsonem i Paradigm Sport Managment. Mam też całkowitą pewność, że w moim teamie podejmiemy kolejne kroki w mojej karierze. Dziękuję za wsparcie fanom, przyjaciołom i rodzinie – najlepsze jeszcze nadejdzie.”

Van Rosmalen w 2014 roku zdobył pas kategorii lekkiej Glory. Po jego utracie w 2016 roku zdobył natomiast tytuł w kategorii piórkowej. Jak podaje oficjalna strona Glory bilans zawodnika to 40 zwycięstw i 8 porażek.

Do tej pory Holender stoczył dwie walki w MMA – w 2016 i 2017 roku. Na galach FFC w Grecji zawodnik dwukrotnie zwyciężał swoich rywali przed czasem. Athinodoros Michailidis (8-7) został pokonany w drugiej rundze, natomiast Risto Dimitrov (2-3) w pierwszej. Robin van Roosmalen będzie teraz rywalizował w kategorii piórkowej.