MMA PLNajnowszeBez kategoriiBrązowy Jan Błachowicz

Brązowy Jan Błachowicz

W Bangkoku trwają właśnie Mistrzostwa Świata w Muay Thai. Zdobyliśmy już brązowy medal, a to dopiero półmetek zawodów. Warto nadmienić, że w Mistrzostwach w Tajlandii bierze udział około tysiąca zawodników z ponad stu krajów.

Gamrot - Dos Anjos

Brąz wywalczył Jan Błachowicz, który walczy w seniorach, klasa B.

Bez wątpienia postać Jana Błachowicza kojarzy się Wam głównie z MMA i jego występem na KSW Eliminacje we Wrocławiu (pierwsze miejsce), oraz na ostatniom KSW w Warszawie. Jak każdy prawdziwy zawodnik MMA Błachowicz trenuje nie tylko parter (w jego przypadku jest to bjj), ale również stójkę – Muay Thai i jest w tym naprawdę dobry, co udowodnił na wciąż trwających mistrzostwach świata w Tajlandii.

Równie dobrze radzi sobie jego klubowy kolega z Oktagonu Rybnik – Marek Matuła, który również walczył o brązowy medal.

Poniżej opis jego walki, który można znaleźć na stronie PZMT:

“Kosta Raki (Kanada) vs Marek Matuła +91 kg (seniorzy, klasa B)
Od samego początku bardzo wysokie tempo walki, grad ciosów Polaka i dwa liczenia Kanadyjczyka mówiły same za siebie. Ten wiedział ze potrzebuje “cudu” i cud się na szczęście nie zdarzył. Jeden z ciosów przeciwnika rozciął Markowi łuk brwiowy, który wiedząc ze rozcięcie może i będzie się powiększać jeszcze podniósł szybkość swoich akcji. Lekarz był nieubłagany i ku naszemu wielkiemu smutkowi przerwał walkę o brąz. Jednak nie możemy zapominać, że zdrowie zawodnika jest absolutnym priorytetem.”

Pełna relacja i podsumowanie mistrzostw znajdziecie u nas w sobotę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis