MMA PLBoksBoxing Production RCP 3: informacje o gali

Boxing Production RCP 3: informacje o gali

Już 24 lutego w Poznaniu wielkie sportowe emocje podczas gali Boxing Production RCP 3! 10 pojedynków, ciężkie ciosy i mocne kopnięcia. Maksimum emocji widzom w hali zapewni 5 pojedynków boksu zawodowego oraz 5 pojedynków w formule K-1. A wszystko to rozegra się w Hali UAM Morasko (Poznań, ul. Zagajnikowa 9).

Boxing Production RCP 3

Przed poznańską publicznością zaprezentują się znani i lubiani lokalni wojownicy, m.in. Hubert Rutkowski, Maciej Wysocki, Kamil Siemaszko, Dominik Kowalski, Aleksandr Strecki, Marcin Kujda czy Jędrzej “PAKOL” Gromadowski. Nie zabraknie również kobiecego akcentu w postaci bokserskiego pojedynku Ewelina Pękalska vs. Halima Vunjabei.

Walki wieczoru to starcia międzynarodowe, co świadczy o tym, że poziom i prestiż gal organizowanych pod szyldem RCP nieustannie wzrasta.

Kickboxerskie danie główne to pojedynek zawodnika Shootboxer Mosina oraz Boks Poznań Profi Team- Adama Kosuta, który rękawice skrzyżuje z pochodzącym z Czech Pavlem Sachem. Stawką tej walki będzie pas Międzynarodowego Mistrza Polski K-1 organizacji ISKA w kategorii 81 kilogramów.

W pięściarskim pojedynku i jednocześnie main evencie, w umownym limicie 64 kg zmierzy się wracający po dłuższej przerwie do Poznania, gdzie odnosił liczne sukcesy w boksie olimpijskim, Michał Chudecki. Były sparingpartner m.in. samego Floyda Mayweathera rękawice skrzyżuje  z niepokonanym na zawodowych ringach Timurem Kuzakhmedowem z Ukrainy.

Organizatorami imprezy są Włodzimierz Rzadkiewicz (doskonale znany lokalnej i nie tylko publiczności z organizacji imprez promujących sporty walki) oraz Dariusz Snarski- były zawodnik  PKB oraz Olimpii Poznań, a przede wszystkim wybitny pięściarz boksu olimpijskiego i zawodowego, obecnie działający jako promotor.

W trakcie imprezy organizatorzy przewidują liczne dodatkowe atrakcje dla publiczności, m.in. konkursy z gadżetami dla kibiców oraz występy artystyczne.

Poznań powoli wraca na polską mapę sportów walki i spora w tym zasługa projektu Ring Club Professional, pod którego szyldem zorganizowano w ubiegłym roku dwie gale, które spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony, zwłaszcza lokalnych, kibiców.

Promo gali

Dzień z przygotowań Michała Chudeckiego

Zaproszenie od Mateusza Borka na galę

Karta walk w formule K-1:

1. Dominik Kowalski (debiut) vs. Bartłomiej Witkowski (0-1) | kat. 71 kg
2. Jędrzej Gromadowski (1-1) vs. Damian Pietrzak (debiut) | kat. 67 kg
3. Maciej Wysocki (5-2) vs. Kamil Janik (1-0-1) | kat. 95 kg
4. Hubert Rutkowski (3-0) vs. Kamil Siemaszko (3-5) | kat. 67 kg
5. Adam Kosut (5-0) vs. Pavel Sach (5-4-1) | kat. 81 kg / walka o pas Międzynarodowego Mistrza Polski K-1 organizacji ISKA

Karta walk boksu zawodowego:

1. Marcin Kujda (1-0) vs. Damian Stanisławski (1-0, 1 KO) | 4 rundy / waga średnia (72,5 kg)
2. Aleksandr Strecki (6-1-1, 3 KO) vs. Otar Gogoberishvili (8-10-3, 4 KO) | 6 rund / waga 73,5 kg (catchweight)
3. Przemysław Gorgoń (8-4-1, 5 KO) vs. Iwan Muraszkin (3-4-1, 1 KO) | 6 rund / waga super średnia (76,2 kg)
4. Ewelina Pękalska (2-0) vs. Halima Vunjabei (7-4-1, 4 KO) | 8 rund / waga musza (50,8 kg)
5. Michał Chudecki (11-3-2, 3 KO) vs. Timur Kuzakchmedov (6-0-2, 2 KO) | 8 rund / waga 64 kg (catchweight)

Bilety na wydarzenie można nabyć tutaj.

Więcej informacji na temat gali znajdziecie na stronie organizatora.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis