MMA PLBorys MańkowskiBorys Mańkowski skomentował przejście Mateusza Gamrota do UFC

Borys Mańkowski skomentował przejście Mateusza Gamrota do UFC

W wywiadzie dla Fightsport.pl Borys Mańkowski opowiedział o przygotowaniach do walki Mateusza Gamrota i o tym jak typuje najbliższe starcie swojego przyjaciela. Wspomniał też o tym, kiedy ponownie zobaczymy go w klatce.

Borys Mańkowski uznaje wysoką klasę Mustafaeva. Widzi jednak podobieństwa między jego stylem a stylem Shamila Musaeva, który miał być rywalem Gamrota na KSW 54. Oznacza to, że przygotowania pod sposób walki prezentowany przez Rosjanina trwają od dawna. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że będzie to trzecie starcie Gamera na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy.

Generalnie w UFC chyba nie będzie łatwych przeszkód, nie będzie łatwych rywali. On jest mocnym zawodnikiem, aczkolwiek fajnie, że rusza się podobnie do Shamila, o tyle fajnie, że te przygotowania się aż tak nie zmieniają. Gamer jest mniej więcej przygotowany pod taki styl walki.

Przebieg przygotowań do walki

Inaczej, niż przed pojedynkiem z Normanem Parke, Gamer nie wybiera się na obóz do American Top Team. Ze względu na fakt, że do walki na Yas Island został niecały miesiąc, treningi odbywają się w Czerwonym Smoku. Ważna będzie więc wysoka forma sparingpartnerów Mateusza.

Oczywiście każdy jest zaangażowany w przygotowanie Gamera, ja również w mocnej części. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, wszystkie chłopaki zrobią wszystko co w ich mocy żeby Gamer wyszedł w jak najlepszej formie.

Ostatnie zwycięstwa Łukasza Rajewskiego, Borysa Mańkowskiego czy Romana Szymańskiego potwierdzają, że Czerwony Smok jest czołowym polskim klubem, jeśli chodzi o dywizję lekką. Można się więc spodziewać, że Gamer wyjdzie do walki przygotowany na sto procent.

Borys o swoim typie na walkę Gamrot – Mustafaev

Wydaje mi się, że on pasuje pod Gamera. Ja osobiście cieszę się, że Gamer się z nim bije. Wiem, że jest to mocny zawodnik, ale według mnie będzie jak najbardziej OK dla Gamera. Jestem niemal pewien, że wygra. Nie, że go przejedzie, czy coś w tym stylu, ale po prostu z nim wygra.

Kiedy powrót Borysa ?

Borys Mańkowski powiedział, że jego powrotu można spodziewać jeszcze w 2020 roku.

Myślę, że gdzieś pod koniec roku ja również mogę wystartować. Liczę się z tym, więc nie pozwalam, żeby ta forma mi opadła, tylko chcę żeby cały czas rosła. Na pewno jestem w stanie postawić mocny opór i być takim sparingpartnerem dla Gamera, żeby on również mógł przygotować się w stu procentach.

Zobacz także:

Mateusz Gamrot gotowy na TOP 15 w UFC: Potrzebuję wyzwań

Mateusz Gamrot (17-0, 1 N/C) wybrał UFC i zadebiutuje w nowej organizacji już w październiku. “Gamer” jest wdzięczny KSW, ale przyznaje, że potrzebuje nowych wyzwań.

Jan Błachowicz przed walką o pas UFC: Będę potrzebował waszego wsparcia!

Już 26 września dojdzie, zdaniem wielu, do najważniejszego pojedynku w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z Dominickiem Reyesem.