MMA PLBez kategoriiBodog na ziemi jak po slamie Rampage’a!

Bodog na ziemi jak po slamie Rampage’a!

bodog-traci-domene.jpg

Bodog.com – macierzysta firma Calivina Arye, playboy’a, który w spotach promocyjnych swojego nowego hobby – BodogFight dał nam wszystkim odczuć, że to on ma siano, on ma panny i on ma fury. Co z tym Bodogiem? Ano bardzo zabawnie 😉 Zobacz niżej:

Bodog.com nie działa, Bodog stracił swoją główną domenę. To jest duża, duża rzecz Panowie. Bodog w 100% opiera się na internetowym hazardzie, a nie sposób tego robic, bez głownej, wypromowanej za miliony dolarów domeny. Działa co prawda newbodog.com, na której Calvin wyjaśnia co się stało, ale robi to nieprecyzyjnie.

Precyzyjnie zrobię to ja 😉

To co robi bodog nie jest do końca legalne na terenie USA, bodog nie jest więc amerykańską firmą, ale działa nomen-omen na ich rynku. Sam Calivn (rodak GSP i Cote) bimbał sobie z pogróżek czy to USA, czy też amerykańskiego promotora związanego z UFC (ten z fryzurką na Kojaka).

“Przyszła kryska na Matyska” najlepiej obrazuje to, co się stało. To może być kamień miliowy w całym tym bukmacherskim biznesie. USA rządzi domeną .com i właśnie tą domenę (bodog.com) zabrali Calvinowi. Żeby było śmiesznie – dołożyli mu 49 milionów dolarów kary na rzecz powoda.

Za co dokładnie i jakiego powoda? Za brak reakcji na pozew złożony w stanie Nevada (nasz ulubiony) przez 1st Technology LLC., która to firma twierdzi, że oprogramowanie, którego używa bodog.com do obsługi swoich “szemranych interesów” (cytując łysego promotora rodem z UFC).

Calivin upiera się, że wszystko będzie ok. Nie będzie ok – sam Calivin nie może postawić nogi na terytorium USA, bo idzie za kratki w zw. z prowadzoną przez siebie działalnością. Jeżeli USA może dokopać śmiejącemu się zwykle w twarz USA Calvinowi to…

No cóż. Moim zdaniem to zrobi. Póki co bodog jest bez domeny. Będę Was informował, jak sprawa się rozwinie.